Nagrody sportowe za 2021 rok przyznane (18.05.2022)

logo radio poznań

Nazwiska laureatów ogłoszono w czasie sesji. Wyróżniono młodych sportowców w kategoriach od młodzików do młodzieżowców. To m.in. kajakarze, snowboardziści, lekkoatleci i kolarze. Osiągali sukcesy w kraju i na arenie międzynarodowej. Przewodnicząca komisji kultury i kultury fizycznej Rady Powiatu Poznańskiego, Grażyna Głowacka, gratulując nagrodzonym zwróciła uwagę na to, że o sukcesie decyduje nie tylko talent.

– Ja wiem, że wyniki sportowe to trochę jak matematyka, jeden jest mistrzem, drugi wicemistrzem. Żeby zdobyć to pierwsze, drugie, czy trzecie miejsce, to naprawdę jest duża praca. Talent jest ważny, ale praca jest jeszcze ważniejsza, jak jest talent, a nie ma pracy, to takich osiągnięć sportowych młodzież nie uzyskuje – mówiła.

Grażyna Głowacka cieszy się, że nagrodzono sportową młodzież w kilku kategoriach, dzięki czemu wyróżnionych sportowców jest więcej. Jak dodaje, coraz więcej zespołów zdobywa nagrody w swoich kategoriach wiekowych.

Radio Poznań

Opublikowano: 19 maja 2022