Nagrody starosty wręczone (14.01.2023)

logo głos wielkopolski

Spółka Apart, Fundacja Mój Mount Everest oraz Krystyna Semba zostali laureatami tegorocznych Nagród Starosty Poznańskiego. Nagrody starosty poznańskiego. – Doceniamy ludzi z ponadprzeciętną inicjatywą, przedsiębiorczych, ale także cechujących się ogromną wrażliwością, otwartych, wspierających innych… – mówił starosta Jan Grabkowski podczas uroczystości wręczenia nagród na MTP w Poznaniu.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, organizacje pozarządowe oraz inicjatywy obywatelskie. W kategorii przedsiębiorczość wyróżniono spółkę Apart z gminy Suchy Las. Firma Adama i Piotra Rączyńskich prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, a także angażuje się w działalność na polach związanych z szeroko pojętą odpowiedzialnością społeczną. – W imieniu założycieli firmy bardzo dziękuję za uhonorowanie tak prestiżowym wyróżnieniem. To budujące, że owoce ciężkiej, wieloletniej pracy, wykraczającej często poza ramy biznesowe, są dostrzegane i doceniane – powiedział Sebastian Bellitzay, dyrektor w firmie.

W kategorii organizacje pozarządowe nagroda trafiły do fundacji Mój Mount Everest z gminy Tarnowo Podgórne. Fundacja realizuje projekty, które pomagają rodzinom, dzieciom, młodzieży czy też kobietom w rozwiązywaniu problemów związanych z wykluczeniem społecznym. Zachęca również społeczność lokalną do rozwoju i edukacji. – To wyróżnienie traktuję jako duże poparcie dla naszych dotychczasowych działań. W tym miejscu mogę też tylko podziękować tym wszystkim, bez których niewiele byśmy zdziałali. Tym, dla których nasze projekty są ważne – stwierdziła prezes Fundacji, Marta Żak-Jędrzejewska.

Nagroda w kategorii inicjatywy obywatelskie trafiła do Krystyny Semby z Tarnowa Podgórnego. To dzięki niej, formacja z amatorskiego grona zapaleńców wyrosła na profesjonalną grupę artystyczną, promującą polską kulturę ludową i dbającą o zachowanie od zapomnienia polskich ludowych zwyczajów, tańców i muzyki. Krystyna Semba jest także osobą zaangażowaną w życie społeczne regionu. Jako radna powiatu poznańskiego inicjowała i wspierała przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców. Działała też w Powiatowej Społecznej Radzie do spraw Osób Niepełnosprawnych.

– Żeby można było realizować swoje pomysły trzeba trafić na odpowiednie środowisko. I ja na takie środowisko w gminie Tarnowo Podgórne, i w powiecie poznańskim trafiłam – podkreśliła laureatka. W trakcie części oficjalnej Basia Szelągiewicz zagrała na skrzypcach elektrycznych. Gwiazdą wieczoru był natomiast Andrzej Piaseczny, który wraz z zespołem wykonał kilka przebojów. Na koniec koncertu piosenkarz otrzymał tort z okazji swoich urodzin.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 16 stycznia 2023