MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< lip 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nowy quest w Uzarzewie

To już dwudziesty quest jaki można przejść na terenie powiatu poznańskiego. Mowa o queście w Uzarzewie pod nazwą „Muzealna przygoda z Lucyną”. Pierwsi questowicze mieli możliwość jego rozwiązania oraz zdobycia skarbu (pieczęci) podczas międzypokoleniowego pikniku przyrodniczego “Razem Bliżej Natury”, który odbył się 12 czerwca na terenie Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie.

Ta gra terenowa jest alternatywną historią nawiązującą do fabuły filmu familijno-przygodowego „Tarapaty 2”, który opowiada o szalonej i pełnej przygód historii grupy przyjaciół, którzy próbują rozwiązać zagadkę kradzieży słynnego obrazu, niejednokrotnie przy tym popadając w tarapaty (akcja filmu dzieje się w Poznaniu i powiecie poznańskim). Podczas śledztwa trop poprowadził ich do muzeum przyrody, które przypomina Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie. Wskazówek udziela Lucyna, jedna z podejrzanych o kradzież.

– To już drugi quest, dzięki któremu możemy poznać to miejsce. Pierwszy „Uzarzewo – gdzie historia z przyrodą się spotyka” pozwala na poznanie zarówno muzeum, ale także otaczającego go parku – zachęca Zbigniew Kowalski, kustosz Muzeum, jednoczenie autor i opiekun obu questów.

Wszystkie questy na terenie powiatu poznańskiego dostępne są w formie kart gry do samodzielnego pobrania i wydruku na stronie https://powiat.poznan.pl/na-tropie-skarbow Część jest również dostępna w formie broszur, które można otrzymać w poszczególnych atrakcjach lub punktach informacji turystycznej. Dodajmy, że wszystkie questy z terenu powiatu poznańskiego biorą udział w akcji pod nazwą “Na tropie skarbów”, prowadzonej przez powiat poznański przy wsparciu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

– W ramach akcji należy przejść sześć dowolnie wybranych questów z terenu powiatu i potwierdzić to pieczęciami odciśniętymi na specjalnej Karcie Przygody. W nagrodę można odebrać zestaw upominków w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu lub w jednym z punktów informacji turystycznej – mówi Natalia Siejek z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Szczegóły akcji TUTAJ. Uczestnicy zabawy mogą też zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy – Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz odznakę ogólnopolską Questy – Wyprawy Odkrywców.

W mediach:

Muzealna przygoda z Lucyną, 20 czerwca 2022, Telewizja STK

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 13 czerwca 2022