Ogromne zainteresowanie kursami (01.11.2022)

logo radio poznań

Ogromne zainteresowanie kursami języka polskiego dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski. Drugą edycję zorganizował właśnie Powiat Poznański. – To odpowiedź na duże zainteresowanie pierwszą serią szkoleń – mówi sekretarz powiatu, Magdalena Buczkowska:

– W tej chwili funkcjonuje 19 kursów stacjonarnych, które odbywają się w gminach Powiatu Poznańskiego, ale także 15 kursów online – bardzo nas cieszy, że również ta forma spotkała się z zainteresowaniem obywateli Ukrainy, w poprzedniej edycji takie kursy były tylko trzy, teraz jest ich 15, a to oznacza, że ten sposób nauki, bardzo wygodny, pozwala skorzystać z tej formy pomocy większej grupie zainteresowanych – mówi Magdalena Buczkowska.

Szczegółowe informacje na temat kursów języka polskiego dla Ukraińców na stronie powiatu poznańskiego.

Radio Poznań

Opublikowano: 3 listopada 2022