MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Inauguracja nowej trasy

inauguracja nowej trasy na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego

Zwiedzanie przy pomocy gier terenowych jest coraz bardziej popularne, o czym można było się przekonać podczas inauguracji nowej trasy questowej  na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego pt. „Wśród parkowej przyrody i polodowcowej przygody”.

Przybyło na nią ponad 150 osób: rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy.  – Wielu uczestników wydarzenia pierwszy raz spotkało się z taką formą zwiedzania. I widać było, że przyjęło ją z dużym entuzjazmem – mówiła Aleksandra Warczyńska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, współorganizatorka imprezy. – Ta bezpłatna, działająca bezterminowo gra, w której można wziąć udział w dowolnym momencie jest doskonałą formą wypoczynku w czasie wakacji. Wędrówka z zagadkami, kończąca się dotarciem do skrzyni skarbów z pieczęcią sprawia, że nawet najmłodsi chętnie wyruszają na kolejne questowe trasy – podkreślała.

Bo też na końcu trasy czekała na uczestników skrzynia skarbów z pieczęcią, czyli zestaw, który tradycyjnie kończy questowe zmagania na wielkopolskich trasach. Po przejściu trasy odbyło się losowanie nagród. Koło fortuny podpowiadało, jakie nagrody trafiły do zwycięzców. Najmłodsi uczestnicy mogli także wziąć udział w zabawach edukacyjnych przygotowanych przez Wielkopolski Park Narodowy. Imprezę zakończyło wspólne ognisko. – W Wielkopolsce mamy ponad dwieście questów, w powiecie poznańskim jest ich blisko czterdzieści. Najbardziej wytrwałych questowiczów zapraszamy do udziału w konkursie „Wakacje z Questami”, w której nagrodzimy najbardziej wytrwałych – podsumowuje  Aleksandra Warczyńska.

Ulotki z treścią gry w formie plików PDF można samodzielnie wydrukować ze strony: www.regionwielkopolska.pl/questy.  Informacje o konkursie: regionwielkopolska.pl/konkurs-wakacje-z-questami/ 

Wydarzenie wsparł powiat poznański, który zachęca także do questowej zabawy „Na tropie skarbów”.

Opracowała: Anna Jaworska

Zdjęcia: Piotr Basiński

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 lipca 2024