Piknik zakończył się kąpielą w pianie (10.09.2022)

logo radio poznań

Za nami kolejna edycja festynu „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Na terenie jednostki ratowniczej numer 8 w podpoznańskim Bolechowie można było obejrzeć sprzęt strażacki i wojskowy. Poza edukacją był też czas na zabawę w strefie relaksu. Serca małych mieszkańców powiatu kolejny raz skradła jednak strażacka piana.

Pianę gaśniczą zwykle stosuje się do gaszenia substancji nie reagujących na samą wodę. Tak naprawdę jest to jednak głównie woda i w kilku procentach środek tworzący pianę. Potrzeba do tego jeszcze specjalnej wytwornicy. Podczas festynu strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odebrali od starosty poznańskiego nowe plecaki ratownicze. Nastąpiło też przekazanie pojazdu TATRA za blisko 200 tysięcy złotych przedstawicielom ukraińskiego Regionu Obuchowskiego.

Radio Poznań

Opublikowano: 12 września 2022