Pogrom i feta w Kórniku

Kotwica Kórnik

Piłkarze Kotwicy Kórnik w efektownym stylu pożegnali się z własną publicznością. W ostatnim spotkaniu na swoim boisku podopieczni trenera Tomasza Nawrota rozbili 10:0 Pogoń Łobżenica. Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęła się feta z okazji awansu zespołu do III ligi. Ten awans ekipa z Kórnika wywalczyła sobie już wcześniej, ale świętowanie zaplanowano dopiero na mecz z Pogonią.

Na kolejkę przed zakończeniem IV-ligowych rozgrywek Kotwica ma aż 12 punktów przewagi na Lipnem Stęszew, które w tej serii spotkań również urządziło sobie niezłe strzelanie, pokonując na własnym boisku 6:1 Polonię Kępno. Pozostałe dwa zespoły z powiatu poznańskiego, czyli Huragan Pobiedziska i Tarnovia Tarnowo Podgórne swoje mecze przegrały. Tarnovia zajmuje zresztą przedostatnie miejsce w tabeli bez szans na dogonienie rywali. Co ciekawe, w czterech meczach z udziałem drużyn z powiatu padło aż 29 goli! Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Pogoń Łobżenica 10:0 (5:0)
Bramki: Ernest Korek (3), Patryk Uliński (7), Filip Wełniak (35), Szymon Nowacki (38, karny), Jakub Rasiak (43), Szymon Komendziński (50), Filip Wełniak (62), Filip Wełniak (73), Jakub Rasiak (80), Filip Wełniak (81).

Polonia Leszno – Huragan Pobiedziska 3:1 (2:1)
Bramki: Edwin Rabiega (10), Antonio Asani (45), Bartosz Żołądkiewicz (85, samobójcza) – Aleks Silski (15, karny).

Lipno Stęszew – Polonia Kępno 6:1 (3:1)
Bramki: Dawid Kaczmarek (10), Witold Walkowiak (15), Krzysztof Kulczak (29), Witold Walkowiak (52), Mateusz Smolarkiewicz (78), Bartosz Dylewski (81) – Patryk Słupianek (28, karny).

Obra Kościan – Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:3 (3:1)
Bramki: Jakub Płotkowiak (4), Szymon Słoma (40), Michał Mikołajczak (45, samobójcza) – Mateusz Wojciechowski (24), Zach Cox (82), Tomasz Kowalczuk (88).

Kotwica Kórnikfot. Klaudia Berda (Kotwica Kórnik Facebook)

Opublikowano: 17 czerwca 2024