Plakat Biała Sobota

Porażka Unii na inaugurację

mecz unii swarzędz

Piłkarze III ligi po zimowej przerwie wrócili na boiska. W pierwszej, tegorocznej kolejce Unia Swarzędz przegrała na własnym boisku z sąsiadującą z nią w tabeli Pogonią Nowe Skalmierzyce 0:1. – Na boisku sporo się działo. Było czterdzieści fauli, sędzia nie odgwizdał karnego dla nas, a do tego kontuzję doznał jeden z naszych podstawowych zawodników. Grało się nam ciężko. Mecz się nie układał, sztuczna nawierzchnia przeszkadzała obu zespołom w konstruowaniu akcji. Był to typowy mecz walki, zwłaszcza w powietrzu o górne piłki – czytamy na stronie Unii.

Po tej przegranej Unia zajmuje piąte miejsce w tabeli, tuż za Pogonią. Zdecydowanym liderem rozgrywek jest Świt Skolwin. – Ten klub to przykład konsekwentnej pracy. Tam od trzech lat budują zespół na miarę awansu. Chcielibyśmy iść podobną drogą – nie ukrywa trener ekipy ze Swarzędza, Tomasz Bekas. Jego podopieczni następny mecz rozegraną w sobotę, 9 marca w Gniewinie. Komplet wyników, terminarz i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1 (0:0)
Bramka: Patryk Palat (85).