MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Budujemy ścieżki rowerowe

Ponad 15 milionów złotych wyda powiat poznański na budowę, dwóch niezwykle ważnych ścieżek rowerowych. Łącznie dla rowerzystów oddanych zostanie 12 kilometrów bezpiecznych, szerokich i oświetlonych tras na odcinkach: Poznań – Tulce – Gowarzewo oraz Kociałkowa Górka – Pobiedziska.

18 maja Jan Grabkowski, starosta poznański i Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego podpisali umowę na dofinansowanie budowy ścieżek. – To następne zadanie, które doskonale wpisuje się w politykę transportową nie tylko naszego powiatu, ale całej metropolii – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Budujemy kolejne, bezpieczne, oświetlone trasy dla rowerzystów, którzy będą mogli przy powstających węzłach przesiadkowych skorzystać z transportu publicznego – dodał.

7,4 kilometrów ścieżki rowerowej od granicy Poznania (Szczepankowo) przez Tulce do Gowarzewa (ul. Czereśniowa) będzie kosztować 8 milionów złotych, z czego 6 milionów złotych stanowi dofinansowanie unijne. W ramach zadania powstaną przejścia dla pieszych z azylami bezpieczeństwa, oświetlenie energooszczędne oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych. Z kolei budowa 5,1 kilometrów trasy rowerowej od Pobiedzisk przez Kapalicę do Kociałkowej Górki ma kosztować 7,4 milionów złotych, z czego dofinansowanie wynosi 3,3 miliona złotych.

Pozostałe koszty na budowę tych tras, które mają powstać do końca przyszłego roku, pokryje z budżetu powiat poznański. – Oba zadania są bardzo ważne dla całej aglomeracji i doskonale wpisują się w politykę ekologiczną ograniczającą smog. Budowa całej sieci rowerowej to zadanie na lata, dlatego w perspektywie budżetu unijnego tak ważne jest zabezpieczenie środków na te zadania – podkreślał Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. W podpisaniu umowy wziął udział także Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

ZIT – powiat poznański buduje ścieżki (prezentacja)

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 maja 2018