Powiat poznański przekazał karetki Ukrainie (26.11.2022)

logo codzienny poznań

Powiat poznański przekazał dwa ambulanse sanitarne wraz z wyposażeniem medycznym na rzecz Ukrainy. Pojazdy trafią do Rejonu Obuchowskiego i Terytorialnej Wspólnoty Feodosijiwskiej, wchodzącej w skład ukraińskiego Rejonu, z którym współpracuje powiat.
Ambulanse są pojazdami używanymi, ale w bardzo dobrym stanie. Poddano je przeglądowi technicznemu i wyposażono w sprzęt medyczny wysokiej jakości, w tym m.in. defibrylator Lifepack 12, podstawa do defibrylatora, ssak Boscarol OB, nosze Medirol, krzesełko kardiologiczne czy też respirator ParaPac 200D. Dzięki temu będą służyć wciąż walczącej o swoje państwo Ukrainie.

– Wcześniej przekazaliśmy 12 ton żywności i środków chemicznych, a także samochód terenowy oraz wóz strażacki. Na naszą pomoc mogą również liczyć osoby z Ukrainy, które na co dzień mieszkają w gminach powiatu poznańskiego, a jest ich bardzo dużo – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański Iryna Stareńka, zastępca Głowy Państwowej (Wojskowej) Administracji Rejonu Obuchowskiego nie kryła wdzięczności podczas przekazywania pojazdów. Jak podkreśliła, w ostatnich miesiącach do tego rejonu przesiedlono ok. 80 tysięcy ludzi, w tym wiele osób starszych wymagających pomocy medycznej. Niedawno jedna z rosyjskich rakiet uderzyła w elektrociepłownię, przez co połowa regionu została pozbawiona ciepła i wody. Karetki pomogą w niesieniu pomocy potrzebującym.

codziennypoznan.pl

Opublikowano: 28 listopada 2022