Powiat przekazał Ukraińcom dwie karetki (25.11.2022)

logo radio poznań

Ambulanse będą służyły w zaprzyjaźnionym z powiatem rejonem Obuchowskim. Jak zapewnia starosta poznański Jan Grabkowski pojazdy są w bardzo dobrym stanie technicznym, zostały też wyposażone w odpowiedni sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. – To są urządzenia pokojowe, bo takie jest nasze zadanie, nie chcemy finansować czegoś, co robi krzywdę. Chcemy finansować coś, co niesie pomoc. To duża przyjemność z naszej strony, jest ze mną cały zarząd powiatu, rada podjęła uchwałę jednogłośnie – mówi Jan Grabkowski.

Już wcześniej Powiat Poznański przekazał Ukraińcom wóz strażacki i samochód terenowy, który wcześniej były wykorzystywane przez powiatowe zarządzanie kryzysowe. Jan Grabkowski ma nadzieję, że ambulanse będą służyć Ukraińcom do zakończenia wojny. Powiat Poznański od wielu miesięcy współpracuje z rejonem Obuchowskim. Do tego ukraińskiego odpowiednika naszego powiatu, w ostatnich miesiącach trafiło ze wschodnich terenów Ukrainy ok 80 tys. uchodźców.

Radio Poznań

Opublikowano: 28 listopada 2022