Przedstawiciele władz złożyli kwiaty (01.11.2022)

logo głos wielkopolski

We wtorek, 1 listopada, prezydent Poznania wraz z marszałkiem województwa wielkopolskiego, starostą, przewodniczącym Rady Miasta oraz dowódcą Garnizonu Poznań złożyli wspólnie wiązanki kwiatów na mogiłach zasłużonych poznaniaków i Wielkopolan.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wraz z marszałkiem województwa wielkopolskiego Markiem Woźniakiem, starostą Janem Grabkowskim, przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Ganowiczem oraz dowódcą Garnizonu Poznań gen. bryg. pil. Ireneuszem Nowakiem złożyli wspólnie wiązanki kwiatów na mogiłach zasłużonych poznaniaków i Wielkopolan.

Kwiaty złożono: na tablicy Tadeusza Rugego, na mogile Wojciecha Trąmpczyńskiego, na mogile Stanisława Taczaka, na mogile Cyryla Ratajskiego, na mogile Jarogniewa Drwęskiego, na mogile Wincentego Wierzejewskiego, na mogile Hipolita Cegielskiego, na obelisku Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, na mogile Stanisława Mikołajczyka, pod pomnikiem Armii Poznań na Wzgórzu św. Wojciecha, pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK, pod pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru, pod pomnikiem Ofiar Czerwca ’56, pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 2 listopada 2022