MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Questy na wakacje

Wakacje to dobra okazja by poznać questy a wraz z nimi powiat poznański. Mamy ich blisko czterdzieści! Z questami związana jest nasza zabawa „Na tropie skarbów”. Polega ona na przejściu dowolnych sześciu questów właśnie w powiecie poznańskim.  Potwierdzeniem tego będą pieczątki (skarby) zebrane na Karcie Przygody. Z tak skompletowaną Kartą zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Poznaniu po odbiór upominku TRAMPka i TeniSówki. Szczegóły wyjaśniamy na stronie poświęconej “Na tropie…”. Tam też dostępne są karty questowe.

Questy to bezobsługowe gry terenowe, w których można wziąć udział w dowolnie wybranym momencie, działają bezterminowo, a udział w nich jest bezpłatny. W czasie gry uczestnicy rozwiązują zadania i zagadki zredagowane w formie rymowanki, poznają miejscową historię, a na końcu docierają do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów z tajemniczą pieczęcią.

Questowo byliśmy w Swarzędzu i Jankowicach. Wcześniej w Uzarzewie, Kórniku, Golęczewie, Murowanej Goślinie, Owińskach i w wielu innych miejscach, bo… to  ciekawy pomysł na poznawanie okolic, w gronie: rodzinnym, z przyjaciółmi czy indywidualnie.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że otoczenie się zmienia i może się zdarzyć, że questowy wiersz nie zawsze prawidłowo podsunie nam wskazówki. Na szczęście, jest ich na tyle dużo, że powinniśmy dotrzeć do ukrytego skarbu – pieczątki. Dlatego przed przejściem danej trasy warto skontaktować się z jej opiekunem w celu potwierdzenia, czy jest ona dostępna. Dane kontaktowe do opiekunów znajdują się na karcie każdego questu.

Questowa galeria:

Swarzędz

 

Jankowice

 

Uzarzewo

 

Kórnik

 

Golęczewo

 

Zdjęcia: Anna Skalska, Anna Jaworska, Tomasz Sikorski

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 21 czerwca 2024