Rusza duża inwestycja pod Poznaniem (27.02.2023)

epoznan logo

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek odbyła uroczystość rozpoczęcia budowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Obiekt powstanie w Iwnie na terenie gminy Kostrzyn. Zabezpieczy operacyjnie część wschodnią powiatu poznańskiego, obejmując swoim zasięgiem gminy Swarzędz, Kostrzyn, Pobiedziska, Kleszczewo, Murowaną Goślinę.

Strażnica ma mieć dwie kondygnacje w części socjalnej oraz jedną w części garażowo – warsztatowej. Zespół garażowy obejmować będzie osiem stanowisk dla pojazdów pożarniczych oraz cztery stanowiska dla samochodów osobowych do 3,5 t. W części socjalnej usytuowane zostaną biura, sala szkoleniowa, świetlica, jadalnia, siłownia, sypialnie, łazienki oraz szatnie. Zagospodarowanie terenu obejmować będzie wykonanie parkingu z placem manewrowym, boisko wielofunkcyjne oraz klatkę ewakuacyjną z funkcją wspinalni. Ponadto budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Cała strażnica, wraz z zagospodarowaniem terenu, ma być gotowa w 2025 roku.

epoznan.pl

Opublikowano: 1 marca 2023