Ruszył nabór wniosków na remonty (18.02.2023)

logo radio poznań

Ruszył nabór wniosków na prace remontowe zabytków w powiecie poznańskim. Tylko w zeszłym roku przeznaczono na ten cel dwa i pół miliona zł. Wsparcie otrzymały m.in. zamek w Kórniku czy kościół w Rogalinku. Pieniądze popłynęły też do Lubonia i Pobiedzisk. W tegorocznym rozdaniu o wsparcie można się starać do 7 marca.

Od 1999 roku za 16 milionów złotych przywrócono dawny blask 90 zabytkom z terenu powiatu poznańskiego. To m.in. wille, kościoły, domy, parki, pałace, a nawet szpital psychiatryczny i dworzec. – Odrestaurowane nieruchomości to wizytówka powiatu – mówi starosta poznański Jan Grabkowski. Jak dodaje, to szansa na ocalenie od zapomnienia wielu cennych kulturowo i architektonicznie budynków.

Radio Poznań

Opublikowano: 20 lutego 2023