Starosta o znaczeniu sportu (15.01.2023)

logo głos wielkopolski

Trudno znaleźć bardziej usportowiony powiat w Polsce niż poznański. Starosta Jan Grabkowski zawsze darzył sportowców uznaniem i zawsze uważał, że pomaganie sportowcom ma sens.

– Warto stawiać na sport, pod warunkiem, że czyni się to konsekwentnie. Powiat poznański już od lat systematycznie wspiera sport. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych zawodniczek i zawodników. A tych, zwłaszcza w sporcie młodzieżowym, jest naprawdę sporo. Doskonałym przykładem znakomitej pracy młodych ludzi jest Swarek Swarzędz, który w kilka lat stał się bardzo ważnym klubem na mapie polskiego hokeja na trawie. Od dłuższego już czasu ugruntowaną pozycję mają również kolarze UKS Jedynki Kórnik oraz Tarnovii Tarnowo Podgórne, koszykarki Lidera Swarzędz, tenisistki stołowe LKTS Luboń, piłkarki ręczne Bukowsko-Dopiewskiego KPR czy bilardziści z rokietnickiej Akademii. A to tylko kilka przykładów – podkreślił Jan Grabkowski, starosta poznański.

Od kilkunastu lat jest on też dumny z nagród sportowych, przyznawanych przez Powiat Poznański, tym bardziej, że przez dwa lat pula pieniędzy na nie przeznaczonych została zwiększona aż trzykrotnie. – Jak chyba wszyscy kibice, w ubiegłym roku byłem pod wrażeniem osiągnięć Igi Świątek. Tenis jest mi szczególnie bliski, ponieważ jeszcze nie tak dawno organizowaliśmy turniej Powiat Poznański Open, w którym do wielkiej kariery startowały m.in. Jelena Ostapenko, Ons Jabeur czy Barbora Krejcikova. W minionym roku z wielkim zainteresowaniem śledziłem również mistrzostwa świata siatkarek oraz siatkarzy czy też piłkarski mundial. I każda z tych imprez dostarczyła mi wielu wrażeń oraz emocji – dodał Jan Grabkowski.

Podobnie jak większość kibiców w Wielkopolsce trzyma on kciuki za sukcesy Lecha. – Obronić tytułu nie będzie łatwo, ale jak mawiał Kazimierz Górski, „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe…”. Lider z Częstochowy ma sporą przewagę, jednak sport nie takie powroty już widział. Szeroka, mocna i stabilna kadra plus doświadczenie zdobyte w sezonie mistrzowskim może zaprocentować. W lutym Lecha czeka dwumecz z norweskim Bodo/Glimt i ewentualny awans do kolejnej rundy Ligi Konferencji, w co mocno wierzę – zakończył starosta poznański. Cały tekst TUTAJ.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 16 stycznia 2023