To najlepszy komisariat w powiecie (15.02.2023)

Do placówki trafiło kilkadziesiąt tysięcy złotych nagrody. Została przyznana po roku obserwacji pracy funkcjonariuszy. Starosta poznański Jan Grabkowski przyznał czek o wartości 30 tys. zł policjantom z Buku, którzy zwyciężyli konkurs na najlepszy komisariat w powiecie. Na drugim miejscu uplasowała się policja z Pobiedzisk, która otrzymała 10 tys. zł, a na trzecie miejsce wraz z 5 tys. zł nagrody zajął komisariat w Murowanej Goślinie. Tegoroczni zwycięzcy zajmowali wysokie pozycje również w konkursach w ubiegłych latach.

Najlepszy komisariat został wyłoniony na podstawie 12-miesięcznej oceny pracy funkcjonariuszy. Oceniane były całoroczne działania w oparciu o 20 kryteriów, w tym m.in. wskaźnika wykrywalności przestępstw, skuteczności zabezpieczania mienia, liczby funkcjonariuszy skierowanych do służby patrolowej czy liczby zatrzymań „na gorącym uczynku” przypadającej na jednego policjanta.

– Taka rywalizacja między poszczególnymi jednostkami pozytywnie wpływa na stan bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w regionie – podkreśla starosta. To nie jedyne nagrody przyznawane przez Starostwo Powiatowe i Komendę Miejską Policji w Poznaniu. Wyróżniani są również dzielnicowi roku w powiecie oraz najlepsi policjanci ruchu drogowego. – Nie tylko organizujemy konkursy, ale także dofinansowujemy modernizacje starych i budowy komisariatów czy też pomagamy w zakupie samochodów. Dla nas to przyjemność i obowiązek, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie – dodaje Grabkowski. Od 2000 r. do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu trafiło już ponad 13 mln zł.

TVP3 Poznań

Opublikowano: 16 lutego 2023