3 X Aktywnie w Powiecie

15 czerwca br. nad Jeziorem Lusowskim spotkali się miłośnicy triathlonu w ramach X Ogólnopolskich Zawodów w Triathlonie „Poziom Wyżej” Lusowo 2013. W imieniu Starosty Poznańskiego zawody otworzył Pan Maciej Graczyk- z-ca dyrektora Gabinetu Starosty, który życzył wszystkim zawodnikom dobrych wyników oraz dobrej zabawy.

Silną reprezentacją byli mieszkańcy powiatu poznańskiego, którzy dzielnie podejmowali wyzwania z zawodnikami z całej Polski.  Na brzeg urokliwego Jeziora Lusowskiego z pasją walczyli z zasadami fair play w wodzie, na rowerze, a także w biegu.  Zróżnicowane dystanse pozwoliły na start wszystkim kategoriom wiekowym.

Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie sportu rekreacyjnego. Stąd udział reprezentacji szkół, samorządów i klubów sportowych. Łącznie w zawodach brało udział około 200 uczestników. Powiat poznański reprezentowali: Weronika Golińska (rower), Jan Kędziora (bieg) oraz Wojciech Gałan (pływanie), za których trzymaliśmy mocno kciuki.

A było o co walczyć, organizatorzy przygotowali medale, puchary oraz nagrody. Specjalnym wyróżnieniem były puchary Starosty Poznańskiego dla najlepszej szkoły podstawowej oraz dla najlepszego gimnazjum. Puchary te trafiły w ręce uczniów ze Szkoły Podstawowej z  Lusowa oraz Gimnazjum z Tarnowa Podgórnego.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 14 lutego 2014