Aktywnie na lotnisku w Bednarach

W minioną niedzielę odbył się Bieg Aktywnie dookoła Poznania na lotnisku w Bednarach koło Pobiedzisk – pierwszy bieg organizowany przez Powiat Poznański i Stowarzyszenie Grand Prix Poznania w ramach produktu turystycznego Aktywnie dookoła Poznania.

Najwięcej radości i emocji nie tylko dla rodziców, dostarczyły biegi najmłodszych. Jako pierwsze na starcie pojawiły się dzieci do lat pięciu.  Dystanse były dostosowane do wieku
i możliwości dzieci. W pięciu biegach udział wzięło ponad 200 dzieci i młodzieży.

Równo o godzinie 12.00 rozpoczął się bieg główny na 5 i 10 kilometrów. Poprzedziła go rozgrzewka poprowadzona przez Andżelikę Dzięgiel znaną i utytułowaną biegaczkę.

Pomimo silnego wiatru, blisko 700 osób wystartowało i dobiegło do mety. Aż 451 biegaczy podjęło walkę na najdłuższych dystansach tj. 5 i 10 km.

Trasa biegów prowadziła pasami startowymi lotniska. była to jedna z nielicznych możliwości kiedy będzie można się tam poruszać.

Gościem specjalnym biegu,  był Sebastian Chmara, halowy mistrz Europy i Świata
w wieloboju, który prowadził imprezę.

Każdy z zawodników Biegu Aktywnie dookoła Poznania otrzymał pamiątkowy medal oraz pakiet regeneracyjny. Dla najlepszych czekały puchary oraz nagrody.

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w biegach serdecznie dziękujemy, zwłaszcza tym, którzy reprezentowali powiat poznański.

Impreza współfinansowana ze środków powiatu poznańskiego.

Wyniki:

Kobiety – 10 km: