Aktywnie po Wielkopolskim Parku Narodowym

Już po raz drugi wyruszyliśmy na piesze i rowerowe szlaki Wielkopolskiego Parku Narodowego. Uczestnicy Rajdu Rodzinnego po WPN-ie połączyli przyjemne z pożytecznym podziwiając piękno przyrody i jednocześnie trenując kondycję fizyczną. W niedzielne pogodne popołudnie, na mecie zlokalizowanej w pobliżu Wieży Widokowej na mosińskim Pożegowie zgromadziło się niemal 400 osób.

Zabawa była przednia: niełatwy konkurs wiedzy o Powiecie Poznańskim, zachęcił uczestników do poszukiwania informacji w naszych folderach. Koordynację ruchowa można było sprawdzić na rowerze ustawionym na specjalnych rolkach-jazda ta nie należała do najłatwiejszych. Były konkursy sprawnościowe i pokazy akrobatyczne przygotowane przez członków grupy teatralnej „Z głową w chmurach”, a na sam koniec spontaniczne zawody w skokach przez skakankę.

Wielość konkurencji sprawiła, że i nagród było naprawdę dużo, a wszystkie wręczył laureatom Starosta Poznański, pan Jan Grabkowski, który również zakończył rajd i zaprosił do udziału w kolejnych imprezach Powiatu Poznańskiego.

Już za dwa tygodnie ruszymy szlakiem zapalonych rowerzystów, którzy ponownie pokonają trasę Pierścienia Rowerowego dookoła Poznania w jeden dzień, to  niemal 170 km i kilkanaście godzin jazdy!

Zapraszamy na kolejne imprezy odbywające się w ramach produktu turystycznego Aktywnie dookoła Poznania.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 14 lutego 2014