Pobiedziskim szlakiem, od królewskiego zamku do rezerwatów przyrody

Zapraszamy rodziny, grupy przyjaciół jak również indywidualnych turystów i miłośników zdrowego ruchu do udziału w rajdzie „Pobiedziskim szlakiem”. W sobotę 22 czerwca spotykamy się o godzinie 9:00 przed Urzędem Miasta i Gminy w Pobiedziskach (ul. Kościuszki 4). Naszą przygodę rozpoczniemy od wycieczki w przeszłość zwiedzając wystawę „Tajemnice Zamku Królewskiego w Pobiedziskach”. Ok. 9:30 po wspólnej rozgrzewce wyruszymy do serca Parku Krajobrazowego Promno. Miłośnicy rowerów pokonają 11 km trasę szlakiem rowerowym R12 przez Zbierkowo, Kociałkową Górkę, Starą Górkę odwiedzając po drodze Rezerwat Las Liściasty w Promnie. Grupa piechurów z kijami Nordic Walking ma do przebycia 5km a na swej drodze Rezerwat Jezioro Drążynek.

Grupa piesza i rowerowa spotkają się ok. godz. 11 nad jeziorem Brzostek, gdzie przy ognisku posilimy się upieczonymi własnoręcznie kiełbaskami. Odbędzie się tutaj również konkurs z nagrodami. Po zregenerowaniu sił ok. godz. 12 zaplanowany jest powrót na pobiedziski Rynek.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Wystarczy zgłosić się do czwartku 20 czerwca:

1.       OSOBISCIE: w Pobiedziskach – Urząd Miasta i Gminy, ul. Kościuszki 4, pokój 323

2.       TELEFONICZNIE: 61 8977 151 lub 61 8977 143 od poniedziałku do piątku

w godz. 10:00 – 14:00

3.       MAILOWO: zapisy@pobiedziska.pl

Impreza jest finansowana ze środków Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Współorganizatorem rajdu jest Stowarzyszenie Odnowiciel oraz Gmina Pobiedziska.

Serdecznie zapraszamy!

Redaktor: Administrator strony