MenuMenu główne
Powiat PoznańskiŚladami podróżników dookoła Poznania

W pięciu miejscach będących składnikami produktu turystycznego „Śladami Podróżników dookoła Poznania”, można poznać najodleglejsze zakątki naszego globu, które w dużej mierze przeszły już do historii. Dla wszystkich entuzjastów turystyki przygotowaliśmy „Paszport podróżnika”, dzięki któremu można przeżyć ciekawą przygodę poznając historię ludzi – podróżników związanych za życia z terenem należącym obecnie do Powiatu Poznańskiego.

Arkady Fiedler, znakomity pisarz oraz podróżnik który w trakcie swego życia odbył 30 wypraw. Przywiózł z nich niezwykle cenne eksponaty. Napisał 32 książki, które zostały przetłumaczone na 23 języki świata. (Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie)

Hrabia Edward Raczyński w 1810 r. odbył wyprawę do Skandynawii. W 1814 r. wyruszył przez Wołyń i Odessę do Azji Mniejszej, gdzie poszukiwał śladów starożytnej Troi. Wyprawę opisał w „Dzienniku Podróży do Turcji”, który wydał w trzech językach. (Zespół Pałacowo – Parkowy w Rogalinie)

– Hrabia Władysław Zamoyskiw 1879 r. wyruszył na półtoraroczną wyprawę do Australii i Oceanii, z której przywiózł bogate zbiory etnograficzne. (Zamek w Kórniku)

– Ojciec Marian Żelazek SVD,duchowny rzymskokatolicki, werbista, misjonarz, pół wieku spędził w Indiach, pomagając biednym i trędowatym. Był nominowany do pokojowej Nagrody Nobla. (Zgromadzenie Słowa Bożego – Księża Werbiści)

W XIX w. pałacu i przyległych pawilonach, można zobaczyć kolekcję krajowych ptaków i ich jaja, sto papug, akcesoria myśliwskie, a także trofea z różnych zakątków świata m.in. wielką piątkę afrykańską.(Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie  w Uzarzewie).

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 12 lutego 2014