Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka

Wzdłuż szlaku nie wytyczono trasy rowerowej, ale jest godny polecenia, gdyż na terenie Puszczy Zielonka znajduje się 12 unikalnych drewnianych kościółków, które należałoby zobaczyć.

Usytuowane w małych miejscowościach, przez lata służyły tylko ich mieszkańcom. Obecnie, za sprawą funduszy europejskich, pomocy gmin i powiatu poznańskiego, drewniane kościoły są dostępne dla turystów.

Na terenie powiatu poznańskiego znajdują się kościoły w Długiej Goślinie, Kicinie, Wierzenicy, Uzarzewie i Węglewie.

Trasa szlaku:

Duża pętla – o długości ok. 90 km, na której znajduje się osiem kościołów (Kicin – Wierzenica – Uzarzewo – Węglewo – Sławno – Kiszkowo – Rejowiec – Długa Goślina – Kicin).

Mała pętla – o długości ok. 35 km, na której znajduje się sześć kościołów (Kiszkowo – Rejowiec – Skoki – Raczkowo – Jabłkowo – Łagiewniki Kościelne).

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 12 lutego 2014