Turystyczne powitanie jesieni w Wierzenicy

W minioną niedzielę wszystkie drogi prowadziły do Wierzenicy, a konkretnie na plac przed tamtejszym drewnianym kościołem. To właśnie tam zebrało się ponad 370 osób, uczestników rajdu „Do celu różnymi drogami”. Humory, mimo pokonanego dystansu dopisywały a i słoneczna, jesienna pogoda wprawiała wszystkich w dobry nastrój.

Dla uczestników przygotowano 10 tras, każdy znalazł coś dla siebie: na rowerze, pieszo i z kijkami. Po drodze można było zwiedzić Skansen Pszczelarski w Swarzędzu oraz Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie. Natomiast na mecie otworem stał przepiękny kościół w Wierzenicy. Jak zawsze dla uczestników przygotowano liczne konkursy, w których organizatorzy nagrodzili każdego turystę. A turyści przybyli niemal z każdego zakątka Powiatu Poznańskiego, odwiedzili nas mieszkańcy Murowanej Gośliny, Bolechowa, Owińsk, Koziegłów, Czerwonaka, Wierzonki, Kobylnicy, Swarzędza, Skórzewa, Dopiewa, Lubonia, Konarzewa, Kórnika, Suchego Lasu i Rokietnicy.

W trakcie rajdowych i sportowych zmagań na uczestników czekał ciepły regeneracyjny posiłek w postaci pysznej grochówki. A na samo zakończenie rajdu „Do celu różnymi drogami” wręczono puchary dla najliczniejszych drużyn.

Rajd „Do celu różnymi drogami” zorganizowany został w ramach produktu turystycznego „Aktywnie dookoła Poznania”.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 14 lutego 2014