Plakat Biała Sobota

Udana kolejka piłkarzy

mecz unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz w ostatnim tegorocznym meczu wyjazdowym pokonali 2:0 Pogoń Nowe Skalmierzyce. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. – Po przerwie podopieczni trenera Tomasza Bekasa zepchnęli gospodarzy do defensywy i już w 53. minucie objęli prowadzenie. Wówczas Michał Miller zagrał do Antczaka, a ten strzałem wewnętrzną częścią stopy precyzyjnie umieścił futbolówkę w siatce – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

Drugiego gola strzelił Ernest Korek. – „Erni” skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Czaplińskiego z prawej strony boiska i strzałem na dłuższy słupek posłał piłkę do bramki – relacjonuje strona Unii. Ekipa z powiatu poznańskiego zwyciężając w Nowych Skalmierzycach, umocniła się na 9. pozycji w tabeli. W ostatniej tegorocznej kolejce Unia zagra u siebie z sąsiadem w tabeli – Błękitnymi Stargard. Mecz ten zaplanowano na sobotę, 19 listopada na godz. 13.00. Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Unia Swarzędz 0:2 (0:0)
Bramki: Wojciech Antczak (53), Ernest Korek (82).

mecz unii swarzędzErnest Korek strzelił gola w ostatnim meczu (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

W miniony weekend odbyła się również 16. kolejka w grupie wielkopolskiej IV ligi. Doszło w niej do derbów powiatu poznańskiego, w których Kotwica Kórnik zremisowała na własnym boisku z Lipnem Stęszew 1:1. Goście po tym meczu nadal pozostają najwyżej sklasyfikowaną drużyną z naszego regionu, zajmując czwarte miejsce w tabeli.

Kotwica jest dziesiąta. Tuż za nią plasuje się Tarnovia Tarnowo Podgórne, która pokonała 2:0 u siebie Polonię Kępno. Na koniec rundy przebudził się również Huragan Pobiedziska odnosząc cenne zwycięstwo 3:0 w Słupcy i awansując na 16. miejsce. Komplet wyników, tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl Ostatnia kolejka IV ligi w przyszły weekend.

Kotwica Kórnik – Lipno Stęszew 1:1 (1:1)
Bramki: Dawid Urbanek (28) – Dawid Jarka (21).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Polonia Marcinki Kępno 2:0 (2:0)
Bramki: Antonio Asani (25), Artur Dorna (28).

SKP Słupca – Huragan Pobiedziska 0:3 (0:0)
Bramki: Maciej Jakubek (51), Paweł Piceluk (72), Bartosz Żołądkiewicz (88).

Opublikowano: 14 listopada 2022