MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Powiatowa Rada Pożytku Publicznego

Wybory członków PRDPP

We wtorek, 2 lutego w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyło się Zebranie Wyborcze przedstawicieli organizacji pozarządowych do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim. Uczestników zebrania powitał Jan Grabkowski – Ta rada, to organ konsultacyjny i opiniotwórczy, który tworzymy razem z Państwem zgodnie z zapisami ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie – mówił starosta poznański.

– Do zadań Rady należy przede wszystkim aktywne włączanie się i opiniowanie projektów nowych rozwiązań prawnych w zakresie realizacji zadań publicznych oraz w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych. Rada może również udzielać pomocy w przypadku sporów między organami administracji publicznej, a organizacjami pozarządowymi – dodał Jan Grabkowski.

Na zebranie wyborcze przybyło trzydziestu przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu poznańskiego, którzy w głosowaniu wybrali do Rady ośmiu spośród siedemnastu zgłoszonych kandydatów. Do składu Rady dołączyli zatem (kolejność wg liczby zdobytych głosów):

Iwona Janicka (Fundacja Aktywności Lokalnej, Puszczykowo)
Aleksandra Mazurek (Stowarzyszenie Gmina Pobiedziska w Europie, Pobiedziska)
Beata Depczyńska (Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga”, Luboń)
Władysław Harasimowicz (Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Progres, Komorniki)
Tomasz Łęcki (Stowarzyszenie Dzieje, Murowana Goślina)
Gniewko Niedbała (Ochotnicza Straż Pożarna w Puszczykowie)
Stanisław Smektała (Klub Tenisa Stołowego „Net”, Mielno w gminie Czerwonak)
Tomisław Stefaniak (Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Mosina)

W skład Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim wchodzi szesnaście osób. Ośmiu przedstawicieli organizacji pozarządowych wybranych na niniejszym Zebraniu Wyborczym dołączyło do grona czterech wcześniej wybranych przedstawicieli Rady Powiatu w Poznaniu, którymi są: Grażyna Głowacka, Małgorzata Halber, Marek Lis i Tomasz Jerzy Pawłowski. Do składu Rady dołączyło także czworo przedstawicieli Zarządu Powiatu w Poznaniu: Zygmunt Jeżewski – Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Roma Czysz – Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz  Elżbieta Tonder – Pełnomocnik Starosty do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Tomasz Skupio – Pełnomocnik Starosty do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Więcej szczegółów na temat działalności Powiatowej Rady Pożytku Publicznego.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 lutego 2016