Podróż zaczyna się na targach

W dniach 9-11 lutego na terenie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja targów turystycznych Tour Salon, tym razem pod hasłem “Twoja podróż rozpoczyna się na targach”. – Przed nami trzy dni wielkiego podróżniczego show. Ponad 210 wystawców z szesnastu krajów przygotuje atrakcje i konkursy, które wciągną wszystkich w świat podróżowania, zwiedzania i odkrywania nowych miejsc – zapewniają organizatorzy.

Na targach nie zabraknie także wspólnego stoiska – to już tradycja –  Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Metropolii Poznań oraz Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Chodzi o to, aby w jednym miejscu, na jednym stoisku skupić wszystkie atrakcje dotyczące Poznania i jego okolic. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek – powiedział na specjalnej konferencji prasowej dotyczącej targów, Jan Mazurczak prezes PLOT.

– W tym roku podczas Tour Salon będą miały swoją premierę trzy nowe przewodniki: “Powiat Poznański Kulturalnie”, “Powiat Poznański Smakowicie” oraz “Powiat Poznański Aktywnie”. Będzie można je otrzymać na naszym stoisku w pawilonie 7 – dodał Tomasz Skupio z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. PLOT wraz z powiatem poznańskim i Miastem Luboń przygotował też specjalną aplikację, dzięki której turyści indywidualni mogą wędrować po Lubońskim Szlak Architektury Przemysłowej, korzystając tylko ze swojego telefonu.

– Tę aplikacje traktujemy testowo. Jeśli się przyjmie, to powstaną kolejne – dodał Jan Mazurczak. Kolejnością nowością zaprezentowaną na targach będzie certyfikacja atrakcji turystycznych. Obejmuje ona obiekty dostępne dla turystów indywidualnych, należące do trzech kategorii: muzea, parki rozrywki/ośrodki edukacji oraz rekreacja. – Powiat poznański może się pochwalić wieloma atrakcjami. Dzięki certyfikacji chcemy wyróżnić obiekty, których oferta jest najlepiej przystosowana do potrzeb turystów – dodał prezes PLOT.

W targowych pawilonach znajdą się także oferty wystawców z Polski i zagranicy. Ferie w Wielkopolskie zaczynają się zaraz po targach Tour Salon. Dlatego dla tych, którzy jeszcze nie wybrali miejsca na wakacje zimowe odwiedzenie targów może być dobrą szansą na zimowe wakacje last minute. – Oferty turystyczne krojone są teraz na miarę klientów i tak będzie również na Tour Salonie – wyjaśnia Maria Szczepaniak-Kowalska, dyrektor targów.

Na targach znajdziemy zarówno propozycje turystyki aktywnej, kolonii i obozów dla dzieci, pobyty w sanatoriach, parkach rozrywki w całej Europie, spa, a także sielankowe, czyli agroturstykę i wakacje na wsi. Podczas imprezy nie zabraknie również spotkań ze znanymi podróżnikami. Do stolicy Wielkopolski przyjadą m.in. Adam Wajrak, Jacek Hugo Bader, Jarosław Kuźniar oraz Katarzyna Pakosińska.

Targi będą też okazją do wymienienia się historiami z własnych wypraw, ale też posłuchania blogerów podróżniczych. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Główną wygraną na tegorocznym Tour Salon będzie tygodniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu w Tajlandii. Uczestnicy Tour Salonu wybiorą się także w muzyczną podróż podczas Koncertu Dookoła Świata. Będzie to prolog do wielkiego Visual Concert – koncertu muzyki filmowej i epickiej, który odbędzie się 11 lutego w poznańskiej Hali Arena.

Na targach przygotowano również interaktywne zajęcia z historii o Powstaniu Wielkopolskim. Równolegle z Tour Salon odbywać się będą targi „Rybomania”, „Survival Force Expo”, „Knieje” oraz „Boatex”. To ostatnie kierowane są do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą, zarówno tych doświadczonych z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szeroko pojętą rekreacją na wodzie. „Knieje” z kolei, to targi myślistwa i strzelectwa.

„Survival Force Expo” są dedykowane wszystkim pasjonatom sztuki przetrwania, militariów, knifeamking’u oraz biegów przeszkodowych i survivalowych, zarówno tym biznesowym jak i indywidualnym. „Rybomania” natomiast to największe targi wędkarskie w Europie, podczas których prezentowane są nowości na każdy kolejny sezon. I to właśnie dlatego udział w tym wydarzeniu co roku bierze ponad 50 tys. wędkarzy. Będzie się zatem działo!

Opublikowano: 6 lutego 2018