Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Sie 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Powiatowe przewodniki

Mnóstwo informacji, atrakcyjna szata graficzna i wiele ciekawych zdjęć – tak w skrócie można opisać najnowsze wydawnictwa powiatu poznańskiego. Są to: „Powiat Poznański Smakowicie”, „Powiat Poznański Aktywnie” oraz „Powiat Poznański Kulturalnie”. Każdy z tych przewodników zabiera Czytelnika w podróż po naszym regionie według innego klucza.

– W „Powiat Poznański Smakowicie” zapraszamy do krainy smaku. Staramy się pokazać, jakie drogi prowadzą do niej. Zaczynając od historii przywołujemy dawne smaki i potrawy, wskazujemy najlepsze produkty i dania współczesne oraz miejsca, gdzie możemy ich spróbować – czytamy w słowie wstępnym starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Powiat Poznański Aktywnie” skierowany jest do tych, którzy preferują sport oraz rekreację. A tych, którzy przykładają wagę do swojego zdrowia i kondycji jest coraz więcej. Z przewodnika można się dowiedzieć, gdzie można uprawiać konkretne dyscypliny sportu, a także skorzystać z różnych form rekreacji. Nie brakuje także listy obiektów sportowych w powiecie poznańskim.

Nie samym sportem człowiek jednak żyje. – W „Powiat Poznański Kulturalnie” staraliśmy się zebrać najrozmaitsze kierunki, propozycje i formy kulturalnego spędzenia czasu. Tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy chce kulturę chłonąć, czy też uczestniczyć czynnie w jej wydarzeniach –podkreśla starosta poznański.

Nowe wydawnictwa wraz z wydanymi wcześniej przewodnikami „Powiat Poznański Rodzinie” i „Powiat Poznański Przewodnik” stanowią kompendium wiedzy na temat powiatu poznańskiego. A był on i jest sceną wydarzeń ważnych i fascynujących. Potrafi zachwycić niezwykłym bogactwem przyrody, lasami i wielką liczbą jezior. Zaprasza na szlaki, które można pokonać pieszo, rowerem i samochodem.

Zachęcamy zatem do lektury. Wszystkie przewodniki powiatu poznańskiego będzie można otrzymać odwiedzając stoiska powiatu poznańskiego na imprezach plenerowych.

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 6 lutego 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum