MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Powiatowe przewodniki

W wiosenne dni łatwiej znaleźć czas na piesze lub rowerowe wyprawy w okolicy miejsca zamieszkania. W poznawaniu regionu, jego tajemnic i atrakcji przydatne mogą się okazać powiatowe przewodniki.

Mamy ich siedem, w tym pięć zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. To:

Dzisiaj zachęcamy do przejrzenia przewodnika niedzielnego tropiciela (wydany w roku 2020, wersja elektroniczna). Przedstawiamy w nim m.in. ścieżki dydaktyczne o charakterze nie tylko przyrodniczym, ale także historycznym, architektonicznym i kulturowym. Przygotowane trasy mają walory zarówno rekreacyjne, jak i edukacyjne i krajoznawcze. Prezentowane w publikacji ścieżki przebiegają na terenach:  Wielkopolskiego Parku Narodowego i trzech parków krajobrazowych. Ale nie tylko… Oznaczenia i opisy pozwalają dostosować wybór trasy i atrakcji do możliwości, zainteresowań, pór roku i ilości wolnego czasu.

Poniżej prezentujemy fotografie wykonane podczas spaceru przyrodniczą ścieżką dydaktyczną „Bobrowy szlak” w Rogalińskim Parku Krajobrazowym. Zdjęcia pochodzą z kwietnia 2024 roku.

przyroda parku krajobrazowego

Autorem zdjęć jest Anna Skalska z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Przewodnik niedzielnego tropiciela do pobrania TUTAJ

Gdzie można otrzymać drukowane przewodniki?

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18 (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 61 2228-975, 61 8410-788).

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 11 kwietnia 2024