MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Rowerowy przewodnik

Dużym powodzeniem podczas niedzielnego „Dnia Otwartych Skrzynek” (7 lipca) cieszył się „Przewodnik niedzielnego rowerzysty”. Bo też do Skrzynek można przyjechać rowerem, jest gdzie rower zostawić i spokojnie korzystać z uroków tego miejsca.

Również jedna z proponowanych w przewodniku tras kieruje do Skrzynek. To „Ptasie bagna”, trasa prowadząca przez najrzadziej odwiedzane przez turystów tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. Rozpoczyna się w Stęszewie a kończy w Buku. Tras po powiecie poznańskim przewodnik proponuje piętnaście. Wydany został w ubiegłym roku i uwzględnia nowe trasy rowerowe, jak na przykład tę w Owińskach, wiodącą przez kładkę na Warcie i będącą symboliczną bramą do Puszczy Zielonka.

Formę drukowaną można otrzymać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18, po uprzednim kontakcie telefonicznym 61 2228-975, 61 8410-788. 

Wersja elektroniczna przewodnika oraz ślady GPS dostępne są na powiat.poznan.pl

      Przewodniki powiatu poznańskiego na stoisku w Skrzynkach, 7 lipca 2024 roku

Dni Otwartych Skrzynek    Konkursy wiedzy o powiecie poznańskim prowadził Piotr Basiński z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Weronika Golińska z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Skrzynki, 7 lipca 2024

skarpetki      Jednym z upominków konkursowych były skarpetki. Niech będą zachętą do rekreacji. Gdzie? W powiecie poznańskim

   Skarpetki można także otrzymać biorąc udział w naszych zabawach: Na tropie skarbów, Śladami podróżników i Zorientowani na powiat poznański.

W kwietniu malowniczymi zdjęciami Anny Skalskiej zachęcaliśmy spacerowiczów do zapoznania się z Przewodnikiem niedzielnego tropiciela. Tam też prezentujemy pozostałe przewodniki.

Zdjęcia: Joanna Michalak, Anna Skalska

 

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 9 lipca 2024