30-lecie Fundacji Barka

30-lecie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, Antoni Kalisz

Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka świętuje 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji, w poznańskiej siedzibie Fundacji zorganizowano galę, podczas której wręczono okolicznościowe statuetki. Uczestniczył w niej m.in. Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. W ramach jubileuszu odbędą się również konferencja pod hasłem “Rozwój przedsiębiorczości społecznej w Polsce” oraz spotkanie integracyjne w ośrodku wypoczynkowym Barki w Chudobczycach.

– Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka powstała z potrzeby serca i z pielęgnowanej od pokoleń odpowiedzialności za bliźniego. Zaczęło się od wspólnego domu, wspólnych rozmów, wspólnych posiłków i wspólnej pracy, a zaowocowało wzajemnym odmienianiem się i wspólnym rozwojem. Po 30 latach Barka to tysiące wyprostowanych losów naszych Braci i Sióstr oraz wielokrotnie nagradzany innowacyjny system całościowego wsparcia: od domów wspólnotowych, przez centra integracji społecznej po organizacje obywatelskie, spółdzielnie socjalne i partnerstwa lokalne – informują członkowie Fundacji.

Opublikowano: 7 czerwca 2019