MenuMenu główne
Powiat PoznańskiPark Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Pierwszy w Europie na taką skalę Park Orientacji Przestrzennej powstał z myślą o dzieciach niewidomych i słabo widzących uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Służy im do nauki samodzielnego poruszania się w przestrzeni dostępnej ludziom widzącym. Zwany też ogrodem zmysłów pozwala doświadczyć otaczający świat wszystkimi zmysłami. Różnorodna nawierzchnia poszczególnych ścieżek, tworzone przez nie labirynty wypełnione zapachowymi ogródkami oraz różnego rodzaju i kształtu piaskownice czy fontanny pobudzają zmysł dotyku, węchu i słuchu.Wiele atrakcji znajdą w nim zwłaszcza dzieci i młodzież. To niezwykłe miejsce do nauki, zabawy i integracji.

Od 21 maja 2020 roku decyzją Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego Bartłomiej Maternicki będzie pełnił obowiązki dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Więcej informacji TUTAJ.

 

Nagrody dla Parku Orientacji Przestrzennej:

Audycja “Zagadkowa Niedziela” – Polskie Radio Program Trzeci, 30 października 2016, od godziny 8:00

Jak powstał Park Orientacji Przestrzennej

 

 

“7 cudów Funduszy Europejskich”

 

 

Jeden dzień w Owińskach

 

 

Wirtualny spacer po Parku i Ośrodku

owinska 4

 

Szkoła Zmysłów

owinska 5

 

Program Maja w ogrodzie, odc. 604 “Ogród zmysłów w Owińskach”

park

Artykuły na temat Parku Orientacji Przestrzennej i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach w na stronie www.powiat.poznan.pl:

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 12 lutego 2014