MenuMenu główne
Powiat PoznańskiMF EOG/NMF

Dziesięć stref sportowo-rekreacyjnych w powiecie poznańskim powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię). I tak w ramach projektu „Promocja zdrowia poprzez sport – zespół przyszkolnych otwartych boisk wielofunkcyjnych w powiecie poznańskim” dzieci i młodzież do 18 roku życia mogła uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych specjalnie dla nich.

Od lipca 2009 roku do października 2010 r. w Rokietnicy, Murowanej Goślinie, Poznaniu, Mosinie, Puszczykowie, Bolechowie, Kórniku – Bninie i Kobylnicy odbyło się ponad 130 imprez sportowo-rekreacyjnych oraz 4 festyny, na których można było spędzić czas na sportowo, w asyście wykwalifikowanych instruktorów i animatorów.

Spoty telewizyjne, radiowe, ogłoszenia w prasie, które ukazywały się w trakcie trwania projektu, a także informacje od nauczycieli i dyrektorów szkół, zachęcały dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, na nowo wybudowanych obiektach.

Przez cały tylko kwiecień 2011 r. na antenach TVP Odział w Poznaniu oraz Telewizji WTK można było obejrzeć spot telewizyjny zachęcający dzieci i młodzież do odwiedzenia i skorzystania z boisk oraz placów zabaw wybudowanych specjalnie dla mieszkańców powiatu poznańskiego. Aby dotrzeć do większej rzeszy odbiorców, zaproszenia na strefy sportowo-rekreacyjne ukazały się pod koniec kwietnia w gazetach: Głos Wielkopolski oraz Gazeta Wyborcza.

Do szkół oraz placówek, przy których powstały strefy sportowo – rekreacyjne w ramach projektu „Promocja zdrowia poprzez sport…”, zakupiono sprzęty: sportowy, nagłaśniający, do wyposażenia siłowni wewnętrznych oraz przenośne tablice Molten Top, a także dresy sportowe. Zakup tychże akcesoriów będzie pomocny w prowadzeniu zajęć na boiskach oraz placach zabaw wybudowanych w ramach projektu.

Ważnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest fakt, iż w ramach oszczędności powstałych w trakcie realizacji projektu, wybudowano dziesiątą strefę sportowo – rekreacyjną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach.

„Całkowita wartość projektu 1 710 785,00 EURO, kwota dofinansowania 1 545 167,00 EURO.”

Boiska oraz place zabaw czekają na wszystkich mieszkańców powiatu poznańskiego. Są to obiekty bezpieczne i nowoczesne, wybudowane w pobliżu szkół oraz placówek należących do powiatu poznańskiego. Warto zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. Wstęp jest wolny, zatem tym bardziej warto z nich skorzystać.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 28 stycznia 2014

Zaktualizowano:
11 marca 2014