MenuMenu główne
Powiat PoznańskiPowiatowy Dzień Sołtysa

życzenia z okazji Dnia SołtysaPowiatowy Dzień Sołtysa to wydarzenie, na które czeka z ogromną niecierpliwością zarówno samorząd, jak i cała sołecka społeczność z naszego regionu. Świętowanie z gospodarzami wsi w Starostwie Powiatowym w Poznaniu jest już tradycją. Spotkanie w jednym miejscu to doskonała okazja do rozmów o ważnych kwestiach dotyczących środowisk wiejskich, o osiągnięciach, pomysłach czy potrzebach ich gospodarzy. Oczekiwane jest również ze względu na fantastyczną atmosferę, pełną optymizmu i radości, gdzie uczestnicy dzielą się tak potrzebną pozytywną energią.

Niestety z powodu trwającej pandemii koronawirusa kolejna, szósta, edycja imprezy nie może się na razie odbyć w dotychczasowej formule. By wyrazić podziw i uznanie wszystkim sołtysom i sołtyskom z powiatu poznańskiego Jan Grabkowski, starosta poznański, przekazał symboliczne upominki wraz z osobistymi życzeniami. Zostały one dostarczone do urzędów gmin, a wójtowie i burmistrzowie umożliwią ich odbiór.

– Nie potrafię wyobrazić sobie polskiej wsi bez sołectw i ich gospodarzy. Rola jaką odgrywają jest niezwykle ważna. To sołtysi i sołtyski są głównym motorem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i obszarów wiejskich – zauważył Jan Grabkowski. – Mam nadzieję, że osobiste spotkanie będzie już niedługo możliwe, a tymczasem wierzę, że przekazane upominki umilą Powiatowy Dzień Sołtysa  – dodał starosta poznański.

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 11 marca 2022