MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zabawy TRAMPka i TeniSówki

Jak ciekawie spędzić czas? Z powiatem poznańskim!  Tutaj znajdziecie  propozycje zabaw w domu jak i w plenerze. Poznacie naszą Powiatową17. ale także rozwiniecie swoje pasje turystyczne – tu w okolicy. A zabawom patronują nasze maskotki TRAMPek i TeniSówka. Wybierzcie sami najciekawsze propozycje dla siebie.

 

Puzzle

Nasze plaże mogą być pełne owoców jak Owocowa Plaża w Zborowie w gminie Dopiewo lub egzotycznych drzew jak kąpielisko AKWEN Tropicana w Owińskach, w gminie Czerwonak.

Park Orientacji Przestrzennej powstał z myślą o dzieciach niewidomych i słabo widzących, uczących się w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Dzięki niemu dzieci uczą się samodzielnego poruszania się w przestrzeni.

 


Kolorowanka

Bohaterami naszej kolorowanki są… TeniSówka oraz TRAMPek. Kolorować możecie kredkami, pisakami lub farbkami. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i inwencji. To Wy jesteście przecież Artystami.

okładka kolorowanki

 


Na tropie skarbów!

Mamy też zabawę dla tropicieli skarbów.  Zadaniem poszukiwaczy jest przejście sześciu dowolnych questów  w powiecie poznańskim i znalezienie znajdującego tam się skarbu. Jest nim specjalna pieczęć, której odcisk należy umieścić na Karcie Przygody.  Tych, którym to się uda…zapraszamy po upominki.

Na tropie skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką - turystyczne gry terenowe

 


Gra planszowa

Czy znajdą się osoby, które uwielbiają gry planszowe, a do tego lubią podróżować?  Na pewno. Zapraszamy zatem na Szlak Pierścienia dookoła Poznania. Zadaniem graczy jest odnalezienie i odwiedzenie wymienionych na planszy Pereł Powiatu Poznańskiego czyli niezwykłych miejsc w naszym regionie.

 


Powiatowe Łamigłówki

To nie koniec podróży po powiecie poznańskim. Wiele ciekawych miejsc poznacie też rozwiązując różne zadania z naszej łamigłówkowej książeczki. Dowiecie się z niej, gdzie można poznać życie zwierząt czy też gdzie straszy Biała Dama. A to tylko przykłady…

łamigłówki Trampka i Tenisówki

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 1 czerwca 2020

Zaktualizowano:
5 czerwca 2020