MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZabawy TRAMPka i TeniSówki

Jak ciekawie spędzić czas? Z powiatem poznańskim!  Tutaj znajdziecie  propozycje zabaw w domu jak i w plenerze. Poznacie naszą Powiatową17. ale także rozwiniecie swoje pasje turystyczne – tu w okolicy. A zabawom patronują nasze maskotki TRAMPek i TeniSówka. Wybierzcie sami najciekawsze propozycje dla siebie.

 

Puzzle

Nasze plaże mogą być pełne owoców jak Owocowa Plaża w Zborowie w gminie Dopiewo lub egzotycznych drzew jak kąpielisko AKWEN Tropicana w Owińskach, w gminie Czerwonak.

Park Orientacji Przestrzennej powstał z myślą o dzieciach niewidomych i słabo widzących, uczących się w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Dzięki niemu dzieci uczą się samodzielnego poruszania się w przestrzeni.

 


Kolorowanka

Bohaterami naszej kolorowanki są… TeniSówka oraz TRAMPek. Kolorować możecie kredkami, pisakami lub farbkami. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i inwencji. To Wy jesteście przecież Artystami.

okładka kolorowanki

 

 


Na tropie skarbów!

Mamy też zabawę dla miłośników gier terenowych –  tropicieli skarbów.  Zadaniem poszukiwaczy jest przejście sześciu dowolnych questów  w powiecie poznańskim i znalezienie znajdującego tam się skarbu. Jest nim specjalna pieczęć, której odcisk należy umieścić na Karcie Przygody.  Tych, którym to się uda…zapraszamy po upominki.

Na tropie skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką - turystyczne gry terenowe


Paszport Podróżników

Śladami Podróżników dookoła Poznania to projekt zachęcający do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem. Wszyscy oni poświęcili część swojego życia na dalekie podróże, z których przywieźli fascynujące eksponaty, które my dzisiaj możemy podziwiać w Uzarzewie, Chludowie, Rogalinie, Kórniku i Puszczykowie.

grafika paszport podróżnika trampek i tenisówka

 


Gra planszowa

Czy znajdą się osoby, które uwielbiają gry planszowe, a do tego lubią podróżować?  Na pewno. Zapraszamy zatem na Szlak Pierścienia dookoła Poznania. Zadaniem graczy jest odnalezienie i odwiedzenie wymienionych na planszy Pereł Powiatu Poznańskiego czyli niezwykłych miejsc w naszym regionie.

 

 


Powiatowe Łamigłówki

To nie koniec podróży po powiecie poznańskim. Wiele ciekawych miejsc poznacie też rozwiązując różne zadania z naszej łamigłówkowej książeczki. Dowiecie się z niej, gdzie można poznać życie zwierząt czy też gdzie straszy Biała Dama. A to tylko przykłady…

łamigłówki Trampka i Tenisówki

 

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 1 czerwca 2020

Zaktualizowano:
14 grudnia 2020