Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Nagrody sportowe

Nagrody mają na celu uhonorowanie osób fizycznych trenujących lub mieszkających na terenie powiatu poznańskiego (ziemskiego), które swoimi wysokimi wynikami i wybitnymi osiągnięciami promują powiat poznański na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej

oraz

trenerów prowadzących szkolenie zawodników trenujących lub mieszkających na terenie powiatu poznańskiego (ziemskiego) a osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym.

 

Za rok 2018 Nagrody Sportowe w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

MŁODZIK

1. Mateusz Przymusiński (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
I miejsce – MistrzostwaPolski Szkółek Kolarskich – jazda na czas
I miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek na torze – 250 m start lotny
I miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek na torze – wyścig punktowy
I miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek na torze – scretch
II miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich – start wspólny
I miejsce – MMM w MTB – sztafeta
I miejsce – MMM w na torze – sprint
I miejsce – MMM w na torze – 250 m
I miejsce – MMM w na torze – wyścig punktowy
I miejsce – MMM w na torze – wyścig drużynowy
I miejsce – MMM – jazda dwójkami na czas
III miejsce – MMM na szosie w wyścigu indywidualnym na czas

2. Maria Hoffmann (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
I miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek – jazda na czas
I miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek na torze – 250 m start lotny
I miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek na torze – wyścig punktowy
II miejsce – Mistrzostwa Polski Szkółek na torze – scretch
I miejsce – MMM na torze w sprincie drużynowym
I miejsce – MMM w MTB sztafeta
II miejsce – MMM jazda dwójkami na czas
II miejsce – MMM na torze w wyścigu punktowym
II miejsce – MMM na torze w wyścigu na 1000m
III miejsce – MMM na torze w wyścigu na 250m
III miejsce – MMM na torze w wyścigu ze startu wspólnego
III miejsce – MMM jazda na czas

3. Piotr Chełek (zapasy styl klasyczny, SKS Unia Swarzędz)
I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików
I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Mlodzików

wyróżnienie: Maria Karnabal (jeździectwo, KJ Podkowa Gruszczyn)
I miejsce – Mistrzostwa Polski Kuców w ujeżdżeniu – Ochaby 2018

 

JUNIOR MŁODSZY

1. Zofia Picz (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
I miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na torze w sprincie drużynowym
I miejsce – Mistrzostwa Polski na torze w wyścigu na 500 m
II miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na torze w wyścigu keirin
II miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na torze w sprincie
I miejsce – Mistrzostwa Polski LZS na torze w sprincie drużynowym
II miejsce – Mistrzostwa Polski LZS na torze w wyścigu keirin
III miejsce – Mistrzostwa Polski LZS na torze w wyścigu punktowym

2. Joanna Błaszczak (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
I miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na torze w sprincie drużynowym
I miejsce – Mistrzostwa Polski LZS na torze w sprincie drużynowym
IV miejsce – Mistrzostwa Polski na torze w wyścigu na 500m
IV miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na torze w sprincie
V miejsce – Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na czas
VII miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na torze w wyścigu keirin

3. Agata Kamińska (jeździectwo, KJ Ranczo Kołata)
I miejsce – Halowy Puchar Polski – Leszno
I miejsce – Mistrzostwa Polski na kucach – Jakubowice

wyróżnienie: Maria Szczepańska (pływanie, KS Warta Poznań)
II miejsce – 100 m styl dowolny- Zimowe M.P.Jun. Mł.15 lat
III miejsce – 50 m styl motylkowy – Zimowe M.P.Jun. Mł.15 lat
II miejsce – sztafeta 4×100 m styl dowolny – Zimowe M.P.Jun. Mł.15 lat
III miejsce – sztafeta 4×200 m styl dowolny – Zimowe M.P.Jun. Mł.15 lat
II miejsce – 100 m styl dowolny – Letnie M.P. Jun. Mł. 15 lat
I miejsce – sztafeta 4×200 m styl dowolny – Letnie M.P. Jun. Mł. 15 lat
II miejsce – sztefeta 4×100 m styl dowolny – Letnie M.P. Jun. Mł. 15 lat

 

JUNIOR STARSZY

1. Daria Wyka (lekka atletyka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, Start Poznań)
II miejsce – M.P. Jun. Niepełnosprawnych w L.A. – 100 m – U20
II miejsce – M.P. Jun. Niepełnosprawnych w L.A. – 200 m – U20
I miejsce – M.P. Jun. Niepełnosprawnych w L.A. – skok w dal- U20
II miejsce – M.P. Osób Niepełnosprawnych w L.A. (impreza seniorowska) – 100 m
I miejsce – M.P. Osób Niepełnosprawnych w L.A. (impreza seniorowska) – skok w dal

2. Zofia Budzyńska (skoki przez przeszkody, KJ Gronówka)
I miejsce – H P.P. – Leszno
III miejsce – ZO DIM – Grand Prix D/E – skoki przez przeszkody – Iwno
I miejsce – M.P. – Jakubowice
I miejsce – Talent Wielkopolski – Poznań Wola
III miejsce – HZOODIM – Grand Prix D/E – Jaszkowo

3. Sebastian Nowicki (zapasy styl klasyczny, SKS Unia Swarzędz)
VIII miejsce – Mistrzostwa Europy
XX miejsce – Mistrzostwa Świata
III miejsce Mistrzostwa Polski
I miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski

wyróżnienie: Natalia Szymczak (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
II miejsce – Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski
IV miejsce – Torowe Mistrzostwa Polski w kirinie
V miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu drużynowym na szosie
X miejsce – Mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego
X miejsce – Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas
Uczestniczka – Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie szosowym w Innsbrucku (78 miejsce)

 

MŁODZIEŻOWIEC

1. Julita Jagodzińska (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
I miejsce – Mistrzostwa Europy – tor sprint drużynowy – Eagle Szwajcaria
I miejsce – Mistrzostwa Polski – tor sprint drużynowy – Pruszków
I miejsce – Mistrzostwa Polski- tor sprinty indywidualne – Pruszków
I miejsce – Mistrzostwa Polski – tor sprint drużynowy – Pruszków
III miejsce – Mistrzostwa Polski – tor sprinty indywidualne -Pruszków
II miejsce – Mistrzostwa Polski – tor 500 indywidualnie – Pruszków

2. Aleksandra Tołomanow (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
I miejsce – Mistrzostwa Polski – tor sprint drużynowy – Pruszków
III miejsce – Mistrzostwa Polski – tor keirin – Pruszków
III miejsce – Mistrzostwa Europy – tor keirin – Eagle Szwajcaria
I miejsce – Mistrzostwa Polski – tor sprint drużynowy – Pruszków
II miejsce – Mistrzostwa Polski – tor keirin – Pruszków
III miejse – Mistrzostwa Polski – tor sprinty indywidualne – Pruszków

3. Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
IV miejsce – Młodzieżowe Mistrzostw Europy na szosie w wyścigu ze startu wspólnego (Brno)
IV miejsce – Mistrzostwa Europy Elity w wyścigu drużynowym na dochodzenie (Rekord Polski)
VIII miejsce – Mistrzostwa Świata Elity w wyścigu drużynowym na dochodzenie (Apeldoorn)
I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego
I miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu medison
I miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu drużynowym na torze
I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu indywidualnym na czas
II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu medison
II miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu ze startu wspóinego
III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w omnium
III miejsce – Mistrzostwa Polski Elity na torze w omnium
III miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu drużynowym na szosie
III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu dwójkami na czas

wyróżnienie: Monika Graczewska (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
I miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu drużynowym na torze
I miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu medison na torze
I miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu punktowym na torze
I miejsce – Młodzieżowa Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w wyścigu na 500m
I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w wyścigu punktowym
II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu australijskim na torze
II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu na 3 km na dochodzenie
III miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu scretch
III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
III miejsce – Mistrzostwa Polski Elity w wyścigu ze startu wspólnego
V miejsce – torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w drużynie

 

WYRÓŻNIENIA DODATKOWE:

1. Mateusz Gibki (ultimate frisbee, Brave Beavers Dopiewo)
• zagrał na 11 ogólnopolskich turniejach
• zapewnił awans do I-ligowych Halowych Mistrzostw Polski (seniorskich, po raz pierwszy w historii młodzieżowego zespołu)
• awansował do I-ligowych Mistrzostw Polski w kat. Mixed, z którym ostatecznie zajął 9 miejsce na 16 startujących zespołów
• 3 razy w 2018 roku otrzymał nagrodę MVP turnieju
• otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA ULTIMATE FRISBEE 2018 w kat. Mężczyzna, przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate
• otrzymał nagrodę MVP, dla najlepszego zawodnika Halowych Mistrzostw Polski 2 ligi

2. Arkadiusz Brzękowski, Adam Stankiewicz, Nikodem Jankowiak (bilanrd, Adademia Bilardowa Rokietnica)
II miejsce – Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

3. Aleksandra Dzierzkowska (lekka atletyka, Klub Ludzi Aktywnych Sportowo Szpot Swarzędz)
I miejsce – New York City Marathon – kategoria wiekowa K 55-59 lat (czas 3:14:32)

 

TRENER:

1. Piotr Broński (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
szkoleniowiec takich zawodników jak: Julita Jagodzińska, Aleksandra Tołomanow, Mateusz Kostański, Dawid Burczak, Jan Łamaszewski, Wojciech Bystrzycki, Łukasz Kowal, Adrian Mrówka

2. Robert Taciak (kolarstwo, UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik)
szkoleniowiec takich zawodników jak: Nikol Płosaj, Monika Graczewska, Karolina Lipiejko, Natalia Szymczak, Patryk Rajkowski

3. Wiesław Pawlak (lekka atletyka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach)
szkoleniowiec takich zawodników jak: Daria Wyka, Kinga Przewoźna

wyróżnienie: Piotr Leonarczyk (zapasy styl klasyczny SKS Unia Swarzędz)
szkoleniowiec takich zawodników jak: Sebastian Nowicki, Olaf Cierzniewski, Jakub Siemiński

wyróżnienie: Piotr Ciszak (tenis stołowy, LKTS Luvena Luboń)
szkoleniowiec takich zawodników jak: Patryk Pyśk, Zuzanna Sułek, Julia Gładysz, Damian Pyśk

 

za rok 2017 nagrody sportowe otrzymali:

MŁODZIK
1. Tomasz Pawlaczyk (karate WKF, MUKS Dynamic Akademia Karate Swarzędz)
– pierwsze miejsce kumite Puchar Polski (Lębork)
– drugie miejsce kata drużynowo Puchar Polski (Lębork)
– drugie miejsce kata indywidualnie Puchar Świata Harasuto (Łódź)
– pierwsze miejsce kata indywidualnie Mistrzostwa Świata (Londyn)
– pierwsze miejsce kata drużynowo Mistrzostwa Świata (Londyn)
– piąte miejsce kumite indywidualnie Mistrzostwa Świata (Londyn)

2. Maria Hoffmann (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski szkółek na 250 m ze startu lotnego na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski szkółek w wyścigu punktowym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski szkółek w wyścigu scretch na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski szkółek ze startu wspólnego na szosie
– pierwsze miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sprincie drużynowym na torze
– trzecie miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu punktowym na torze

3. Marianna Pilawska (judo, UKS Gimnazjon Suchy Las)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski młodziczek, kat. wagowa do 48 kg (Poznań)
– trzecie miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek, kat. wagowa do 48 kg (Poznań)
– drugie miejsce Międzynarodowy Puchar Czech – Grand Prix Ostrawa

JUNIOR MŁODSZY
1. Mateusz Samól (karate, Bukowski Klub Karate EMPI)
– drugie miejsce Mistrzostwa Europy WUKF kata indywidualnie (Rumunia)

2. Zofia Picz (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski w scretchu na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu na 500 m na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu punktowym na torze
– drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w wyścigu keirin na torze
– drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sprincie na torze
– drugie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu punktowym na torze
– drugie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w sprincie olimpijskim
– trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego
– trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu eliminacyjnym

3. Kinga Przewoźna (lekka atletyka, Ośrodek dla Dzieci Niewdomych w Owińskach)
– czwarte miejsce World Para Athletics Grand Prix, bieg 200 m (Paryż)
– piąte miejsce Emil Open 6th Europen Youth Games fot the Disabled, bieg 100 m (Brno)
– drugie miejsce Emil Open 6th Europen Youth Games fot the Disabled, bieg 200 m (Brno)
– szóste miejsce World Para Athletic Junior Championships, bieg 100 m (Nottwil)
– piąte miejsce World Para Athletic Junior Championships, bieg 200 m (Nottwil)
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, bieg 100 m (Białystok)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, skok w dal (Białystok)

JUNIOR STARSZY
1. Krystian Ruta (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– drugie miejsce Mistrzostwa Europy, sprint drużynowy na torze (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski, sprint drużynowy na torze (Pruszków)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Polski, kirin na torze (Pruszków)

2. Karolina Przybylak (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
-pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski juniorów w wyścigu kerin na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski juniorów w wyścigu eliminacyjnym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu drużynowym na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w wyścigu medison na torze

3. Jakub Pietrucha (karate, MUKS Dynamic Akademia Karate Swarzędz)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców, indywidualne +76kg

MŁODZIEŻOWIEC
1. Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– drugie miejsce na torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy elity w wyścigu drużynowym na 4 km (Anadia)
– trzecie miejsce na torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy elity w wyścigu drużynowym na 4 km (Berlin)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu drużynowym na torze
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu medison na torze
– drugie miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu eliminacyjnym na torze
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski elity w wieloboju (omnium) na torze
– trzecie miejsce Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski elity
– trzecie miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego
– trzecie miejsce Górskie Szosowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
– piąte miejsce Puchar Świata Elity w wyścigu drużynowym na dochodzenie
– ósme miejsce Torowe Mistrzostwa Świata elity w wyścigu drużynowym (Hong Kong)

2. Patryk Rajkowski (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– trzecie miejsce Mistrzostwa Europy w sprincie drużynowym do lat 23 (Anadia)
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w konkurencji keirin
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w konkurencji sprintu
– ósme miejsce Puchar Świata w konkurencji keirin

3. Julita Jagodzińska (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint drużynowy (Anadia),
– piąte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, keirin (Anadia)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint indywidualny (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin (Pruszków)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprint drużynowy (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin elita (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne elita (Pruszków)

TRENER
1. Robert Taciak (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– osiągnięcia podopiecznych: Nikol Płosaj, Zofia Picz, Karolina Przybylak, Jan Łamaszewski, Mateusz Przymusiński, Patryk Rajkowski, Maria Hoffmann

2. Piotr Broński (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– osiągnięcia zawodników: Julita Jagodzińska, Marcin Karbowy, Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka, Patryk Krzywda, Jagoda Garczarek, Borys Korczyński, Krystian Ruta, Adam Sieradzki, Joachim Mąkowski

3. Wiesław Pawlak (lekka atletyka, Ośrodek dla Dzieci Niewdomych w Owińskach)
– osiągnięcia zawodników: Inga Biernat, Kinga Przewoźna

DRUŻYNA
1.MUKS Dynamic Akademia Karate Poznań – Wojciech Niedziela (Siekierki Wielkie), Tomasz Pawlaczyk (Gortatowo), Oskar Prusinowski (Zalasewo)
– drugie miejsce kata Drużynowe Puchar Polski (Lębork)
– pierwsze miejsce kata Drużynowe Mistrzostwa Świata (Londyn)

 

za rok 2016 nagrody sportowe otrzymali:

MŁODZIEŻOWCY
I nagroda – Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
— II miejsce w Torowych Mistrzostwach Europy Elity w wyścigu drużynowym na 4 km
— II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak również w wyścigu ulicznym na Filipinach
— I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym w wyścigu drużynowym
— I miejsce na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu w jeździe dwójkami, ponadto na tych samych Mistrzostwach zdobyła I miejsce w wyścigu drużynowym oraz I miejsce w wyścigach dwójkami
— II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 23, w wieloboju
— II miejsce na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w wyścigu indywidualnym na czas
— II miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski do lat 23

II nagroda – Julita Jagodzińska (kolarstwo, Tarnovia Tarnowo
— III miejsce na Mistrzostwach Europy U23 w kolarstwie torowym, w sprincie drużynowym we Włoszech
— I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym – keirin
— II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym – sprint drużynowy
— II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym – sprinty indywidualne
— I miejsce Mistrzostw Polski Elity Kolarstwa Torowego, zarówno w sprincie drużynowym, indywidualnym, jak również keirin, ponadto na tych samych Mistrzostwach zajęła II miejsce w wyścigu indywidualnym na 500 m oraz III miejsce w madison
— IV miejsce w Mistrzostwach Europy U23 w Kolarstwie Torowym indywidualnie – keirin we Włoszech

III nagroda –  Anastasiya Shoshyna (tenis, Akademia Tenisowa Angelique Kerber w Puszczykowie)
– I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej, które odbyły się w Zielonej Górze.
– I miejsca Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21, zarówno w grze pojedynczej w Poznaniu

JUNIOR STARSZY
I nagroda – Krystian Ruta (kolarstwo, Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– zdobywca II miejsca na Mistrzostwach Europy na torze w sprincie drużynowym we Włoszech
– IV miejsce w Mistrzostwach Świata na torze w sprincie drużynowym w Szwajcarii

II nagroda – Wojciech Bystrzycki (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
— I miejsca na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym w konkurencjach nieolimpijskich w wyścigu indywidualnym na 3000 m – Pruszków
— I miejsce na  Mistrzostwach Polski w  Kolarstwie Szosowym w jeździe dwójkami na czas – Godziesze Wielkie
— III miejsca na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w jeździe indywidualnej na czas o dystansie 26 km – Świdnica
— I miejsce na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym  w wyścigu indywidualnym na 3000 m – Pruszków
– IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym, start wspólny na 125 km – Świdnica
– IV miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polskich Juniorów na 125 km – Wysowa Zdrój

III nagroda – Marcelina Winkowska (lekka atletyka, MKS Juvenia Puszczykowo)
– II miejsce w 70. Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 100 m oraz III miejsce w biegu na 100 m przez płotki w Suwałkach

JUNIOR MŁODSZY
I nagroda – Julia Oczachowska (tenis, Akademia Tenisowa Angelique Kerber w Puszczykowie)
– I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 16  w grze pojedynczej w Toruniu
– II miejsce  w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 w grze pojedynczej w Warszawie I miejsce na tych samych mistrzostwach w grze podwójnej
– II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 16 w grze pojedynczej w Warszawie

II nagroda – Julia Wieczorek (kajakarstwo UKS Błyskawica Rokietnica)
– III miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski K-1 na dystansie 10 000 m w Wolsztynie
– III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży K-1 na dystansie 500 m w Poznaniu
– II miejsce w Pucharze Nadziei Olimpijskich K-2 na 1000 m – Szeged, Węgry

III nagroda – Natalia Szymczak (kolarstwo – UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– III miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski na trasie o długości 50 km w Wysowie-Zdrój
– III miejsca w Mistrzostwach Polski Elity  w Kolarstwie Torowym i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w konkurencjach nieolimpijskich w wyścigu drużynowym na 4 km
– III miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w jeździe drużynowej na czas – Godziesze Wielkie)

MŁODZIK
I nagroda – Dominika Siudzińska (jeździectwo, uczennica Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu)
I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego do lat 16 na kucach i dużych koniach w Strzegomiu

II nagroda – Natalia Klocek (lekka atletyka, uczennica Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy)
– I miejsce  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą – Poznań. Na tych samych Mistrzostwach zdobyła I miejsce w rzucie młotem
– I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą – Słubice

III nagroda – Patryk Pyśk (tenis stołowy, LKTS Luboń)
– II miejsce na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej w Krośnie, na tych samych Mistrzostwach w grze podwójnej zajął drugie miejscu
– I miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej w Pleszewie
– III miejsce w Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej w Białymstoku

TRENERZY
I nagroda – Piotr Broński (kolarstwo, Tarnovia Tarnowie Podgórne)
Pod jego opieką trenują między innymi nagrodzeni: Julita Jagodzińska i Krystian Ruta, a także Jagoda Garczarek, Borys Korczyński, Wojciech Sykała, Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka oraz Patryk Krzywda.

II nagroda – Robert Taciak (Kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
Trenuje wielu zawodników osiągających wybitne wyniki sportowe (nagrodzony za osiągnięcia 19 zawodników), między innymi Nikol Płosaj, Wojciecha Bystrzyckiego i Natalii Szymczak.

III nagroda – Piotr Ciszak Tenis stołowy, LKTS Luboń)
Jest trenerem między innymi Patryka Pyśka, Zuzanny Sułek, Weroniki Dombki oraz Natalii Piechoty.

Ponadto specjalnymi wyróżnieniami uhonorowani zostali: Jarosław Jagaciak trener lekkiej atletyki oraz kierownik szkolenia w Zespole Szkół w Puszczykowie, a także Agata Kamińska reprezentantka Klubu Jeździeckiego Fundacji Zawsze Razem „Ranczo Kołata”.

 

za rok 2015 nagrody sportowe otrzymali:

Kategoria wiekowa: młodzik
III miejsce

Natalia Szymczak (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
II miejsce – Międzywoj. M.Mł.szosa – jazda dwójkami na czas – 1-2.08.2014 Żerków
II miejsce – Międzywoj. M.Mł. sprint olimpijski – 23-24.08.2014 Kalisz (dwójki)
II miejsce – Międzywoj. M.Mł. tor  – wyścig na 250 m ze startu zatrzymanego – 23-24.08.2014 Kalisz
II miejsce – Międzywoj. M.Mł. tor –  wyścig na 1000 m indywidualnie – 23-24.08.2014 Kalisz

Kategoria wiekowa: junior młodszy
I miejsce
Karolina Przybylak (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
III miejsce – XX O.O.M. tor  – wyścig drużynowy 3000 m – 25-27.07.2014 Wrocław
II miejsce – XX O.O.M. tor – wyścig punktowy 6 km – 25-27.07.2014 Wrocław
II miejsce – M.P. Zrzeszenia LZS  tor – wyścig drużynowy – 4000 m – 18-19.10.2014 Pruszków
III miejsce – M.P. Zrzeszenia LZS  tor – wyścig scratch – 5 km –  18-19.10.2014 Pruszków

II miejsce
Tomasz Ignasiak (strzelectwo sportowe – Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Biedrusko)
Osiągnięcia
II miejsce – O.O.M. strzelectwo sportowe  17-22.07.2014 Wrocław

III miejsce
Zofia Flerkowska (jeździectwo skoki przez przeszkody – Ludowy Klub Jeździecki „Abaria” Iwno)
Osiągnięcia
II miejsce – O.O.M skoki kuce – 9-10.07.2014 Strzegom
III miejsce – H.P.P. skoki przez przeszkody – na kucach i małych koniach – 6.04.2014 Jaszkowo
II miejsce – P.P. Kucy skoki przez przeszkody – 28-31.08.2014 Morawa/Strzegom

Kategoria wiekowa: junior starszy
I miejsce
Patryk Rajkowski (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
I miejsce – M.E. keirin – 27.07.2014 Anadia Portugalia
II miejsce – M.E. sprint drużynowy – 22.07.2014 Anadia Prtugalia
II miejsce – M.E. sprint drużynowy do lat 23 –  23.07.2014 Anadia Portugalia
III miejsce – M.E. sprint juniorów – 25.07.2014 – Anadia Portugalia
III miejsce – M.Ś. keirin 9.08.2014 Seul Korea
III miejsce – M.Ś. sprint drużynowy – 8.08.2014 Seul Korea
I miejsce – Mł.M.P. tor wyścig keirin juniorów – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P. tor –  sprint – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P.  wyścig na 1 km – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków

II miejsce
Nikol Płosaj (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
II miejsce – M.E. wyścig drużynowy – 4 km – 24.07.2014  Anadia Portugalia
I miejsce – Mł.M.P.  wyścig ze startu zatrzymanego juniorek – 500 m – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Górskie Szosowe M.P. dystans 60 km – 30-31.08.2014 Jelenia Góra
I miejsce – M.P. jazda dwójkami na czas – 3.10.2014 Kalisz/Opatówek
I miejsce – Mł.M.P. tor – jazda drużynowa –  4000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – M.P. jazda drużynowa na czas – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
I miejsce – M.P.Elity tor – jazda drużynowa – 4000 m – 3-06.09.2014 Pruszków
II miejsce – Mł.M.P. tor – jazda indywidualna – 2000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
II miejsce – Mł.M.P.  omnium juniorek – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig punktowy juniorek – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – M.P.Kolarstwo Szosowe – jazda indywidualna na czas – 16 km – 25.06.2014 Sobótka/Zawonia
III miejsce – M.P. Kolarstwo Szosowe – ze startu wspólnego – 66 km – 27.06.2014 Sobótka/Zawonia
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig scratch juniorek – 7,5 km – 24-27.05.2014 Pruszków

III miejsce
Julita Jagodzińska (kolarstwo – Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne)
Osiągnięcia
III miejsce – M.E. tor – keirin – 27.07.2014 Anadia Portugalia
I miejsce – M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków (dwójki)
II miejsce – M.P. tor – sprinty indywidualne – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – M.P. tor – keirin – 24-27.05.2014 Pruszków

Kategoria wiekowa: młodzieżowiec
I miejsce
Dominika Borkowska (kolarstwo – Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne)
Osiągnięcia
III miejsce – Mł.M.P. tor – sprint indywidualny kobiet – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor  500 m ze startu zatrzymanego –  indywidualnie – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – keirin – 24-27.05.2014 Pruszków

II miejsce
Natalia Morytko (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
I miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig drużynowy –  4 km -24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P. szosa – wyścig drużynowy -5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
II miejsce – Mł.M.P.  tor – wyścig 3000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
II miejsce – M.P.Elity szosa – wyścig drużynowy – 40 km – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
III miejsce – M.P.Elity tor – wyścig drużynowy – 4 km – 3-6.09.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig punktowy – 20 km – 24-27.05.2014 Pruszków

III miejsce
Alicja Ratajczak (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
I miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig drużynowy – 4 000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P.  szosa – wyścig drużynowy – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
I miejsce – M.P. Elity tor – wyścig drużynowy –  4 km – 3-6.09.2014 Pruszków
II miejsce – Mł.M. P. szosa – dwójkami na czas – 3.10.2014 Opatówek/Kalisz
II miejsce – M.P. jazda drużynowa na czas – 40 km – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
III miejsce – M.P. jazda dwójkami na czas – 20 km – 3.10.2014 Opatówek/Kalisz
III miejsce – Mł.M.P. omnium kobiet – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig scratch – 10 km -24-27.05.2014 Pruszków

Nagroda Sportowa Starosty Poznańskiego dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym

Nagroda I stopnia
Robert Taciak (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia zawodników: Patryk Rajkowski, Nikol Płosaj, Natalia Radzicka, Weronika Humelt, Natalia Nowotarska, Natalia Morytko.

Nagroda II stopnia
Piotr Broński (kolarstwo – Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne)
Osiągnięcia zawodników: Dominika Borkowska, Wojciech Sykała, Mikołaj Gutek, Julita Jagodzińska, Jagoda Garczarek.

Nagroda III stopnia
Stanisław Helak (Ludowy Klub Jeździecki „ABARIA” Iwno)
Osiągnięcia zawodników: Zofia Flerkowska.

 

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 23 maja 2017

Zaktualizowano:
12 lipca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum