MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Obiekty konferencyjne

plakat obiektów konferencyjnych

Ponad 150 obiektów znalazło się w nowym wydawnictwie przygotowanym przez Poznań Convention Bureau pt. „Obiekty konferencyjne. Poznań i Wielkopolska”. Bezpłatna publikacja pomoże organizatorom wydarzeń z całej Polski i świata.

Branża spotkań to jedna z najważniejszych gałęzi turystyki w Poznaniu. Jej podstawą są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jednak cała Wielkopolska może pochwalić się bardzo bogatą i różnorodną ofertą miejsc, w których można zorganizować konferencję, wyjazd integracyjny lub inne wydarzenie. Poznań Convention Bureau, będące częścią Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, przygotowało katalog takich miejsc.

Znajdują się w nim przede wszystkim obiekty hotelarskie z zapleczem konferencyjnym oraz wszystkie inne świadczące usługi noclegowe, szkoleniowe i konferencyjne oraz niestandardowe miejsca spotkań biznesowych. Łącznie w opracowaniu znalazły się 152 obiekty, w tym 53 z samego Poznania. Jednak jego zasięg jest znacznie rozleglejszy i obejmuje wszystkie 35 powiatów województwa wielkopolskiego.

Publikację wzbogacają informacje o 30 wybranych usługach integracyjnych i motywacyjnych dla grup. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie sektora turystyki biznesowej, który coraz częściej poszukuje tego typu ofert z kategorii „incentive”. – W ciągu kilku miesięcy udało się stworzyć bazę obiektów, które nanieśliśmy także na mapy. Kolejnym krokiem był audyt wybranych obiektów pod kątem świadczonych usług na rzecz turystyki biznesowej – mówi Aleksander Rudawski z Poznań Convention Bureau, autor katalogu.

– Poznań Convention Bureau liczy, że katalog będzie w pierwszej kolejności narzędziem skutecznej promocji oferty województwa wielkopolskiego, a także będzie sprzyjał budowaniu współpracy z organizatorami konferencji, kongresów i spotkań zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mamy nadzieję, że pozwoli on także na zdiagnozowanie stanu turystyki biznesowej w regionie oraz prognozę jej dalszego rozwoju – dodaje Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Katalog „Obiekty konferencyjne. Poznań i Wielkopolska” zawiera opisy poszczególnych miejsc w językach polskim i angielskim, wraz z fotografiami, a także informacjami praktycznymi, takimi jak liczba miejsc, możliwości aranżacji sal czy wyposażenie dodatkowe. Wszystko przedstawiono w przejrzystej formie ikonografik. Uzupełnieniem są mapy z lokalizacją opisywanych obiektów. Katalog jest bezpłatny i można go pobrać TUTAJ. Od 7 stycznia 2019 roku będzie także dostępny w formie drukowanej w Informacji Turystycznej PLOT na Starym Rynku 59/60 w Poznaniu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 stycznia 2019