MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Obiekty konferencyjne

plakat obiektów konferencyjnych

Ponad 150 obiektów znalazło się w nowym wydawnictwie przygotowanym przez Poznań Convention Bureau pt. „Obiekty konferencyjne. Poznań i Wielkopolska”. Bezpłatna publikacja pomoże organizatorom wydarzeń z całej Polski i świata.

Branża spotkań to jedna z najważniejszych gałęzi turystyki w Poznaniu. Jej podstawą są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jednak cała Wielkopolska może pochwalić się bardzo bogatą i różnorodną ofertą miejsc, w których można zorganizować konferencję, wyjazd integracyjny lub inne wydarzenie. Poznań Convention Bureau, będące częścią Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, przygotowało katalog takich miejsc.

Znajdują się w nim przede wszystkim obiekty hotelarskie z zapleczem konferencyjnym oraz wszystkie inne świadczące usługi noclegowe, szkoleniowe i konferencyjne oraz niestandardowe miejsca spotkań biznesowych. Łącznie w opracowaniu znalazły się 152 obiekty, w tym 53 z samego Poznania. Jednak jego zasięg jest znacznie rozleglejszy i obejmuje wszystkie 35 powiatów województwa wielkopolskiego.

Publikację wzbogacają informacje o 30 wybranych usługach integracyjnych i motywacyjnych dla grup. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie sektora turystyki biznesowej, który coraz częściej poszukuje tego typu ofert z kategorii „incentive”. – W ciągu kilku miesięcy udało się stworzyć bazę obiektów, które nanieśliśmy także na mapy. Kolejnym krokiem był audyt wybranych obiektów pod kątem świadczonych usług na rzecz turystyki biznesowej – mówi Aleksander Rudawski z Poznań Convention Bureau, autor katalogu.

– Poznań Convention Bureau liczy, że katalog będzie w pierwszej kolejności narzędziem skutecznej promocji oferty województwa wielkopolskiego, a także będzie sprzyjał budowaniu współpracy z organizatorami konferencji, kongresów i spotkań zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mamy nadzieję, że pozwoli on także na zdiagnozowanie stanu turystyki biznesowej w regionie oraz prognozę jej dalszego rozwoju – dodaje Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Katalog „Obiekty konferencyjne. Poznań i Wielkopolska” zawiera opisy poszczególnych miejsc w językach polskim i angielskim, wraz z fotografiami, a także informacjami praktycznymi, takimi jak liczba miejsc, możliwości aranżacji sal czy wyposażenie dodatkowe. Wszystko przedstawiono w przejrzystej formie ikonografik. Uzupełnieniem są mapy z lokalizacją opisywanych obiektów. Katalog jest bezpłatny i można go pobrać TUTAJ. Od 7 stycznia 2019 roku będzie także dostępny w formie drukowanej w Informacji Turystycznej PLOT na Starym Rynku 59/60 w Poznaniu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 stycznia 2019