Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Mar 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Akrobacje w Owińskach

Blisko 60 osób bierze udział w I Międzynarodowych Warsztatach Akrobatyczno – Cyrkowych, które odbywają się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. W warsztatach biorą udział grupy z Włoch, Hiszpanii, Finlandii, Niemiec i Polski. Zwieńczeniem zajęć warsztatowych będą wspólne występy w Owińskach i Poznaniu. Warsztaty patronatem objął starosta poznański Jan Grabkowski.

Warsztaty i festiwal są częścią projektu “Sprawność nie szuka deficytów, lecz talentów” dofinansowanego z programu Erasmus+ w ramach międzynarodowego projektu „International Circus and Acrobatic Art Workshop”. Inicjatorem projektu jest poznański Teatr Akrobatyczny „Z Głową W Chmurach”. Do udziału w projekcie zostały zaproszone zespoły z Niemiec – Kommunales Jugendbildungswerk Kassel, Finlandii – Circus Helsinki Association ry, Hiszpanii – Asociación las niñas del tul Granada oraz Włoch – Associazione I Girasoli onlus Sicilia.

W skład zespołów wchodzi młodzież, w wieku 13-19 lat, w tym także osoby z różnym stopniem niepełnosprawności. Każda z grup teatralnych przysłała od kilku do kilkunastu osób, zarówno instruktorów, jak i uczestników zajęć teatralno-akrobatycznych. Z Polski w warsztatach bierze udział młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz z Zespołu Szkół numer 3 z Oddziałami Integracyjnymi.

Inspiracją do wymiany jest problem wykluczenia osób o ograniczonych predyspozycjach fizycznych i ruchowych ze sfery udziału w życiu społecznym, szczególnie aktywnego udziału w imprezach o charakterze sportowo-gimnastycznych oraz artystycznych. Dla osób niepełnosprawnych intelektualnie lub ruchowo wykonanie ćwiczeń akrobatycznych na trampolinie może być dowodem, iż – mimo przeciwności – można przezwyciężyć swoje słabości. Podobnie dla osób niewidomych lub słabo widzących przejście po linie może być symbolicznym przekroczeniem granicy niemożliwego.

Zwieńczeniem wspólnego międzynarodowego spotkania będzie również jego dokumentacja filmowa, przedstawiająca pracę warsztatową oraz rezultaty tej pracy. Na 5 sierpnia 2016 zaplanowano organizację występu uczestników warsztatów oraz wspólny piknik rodzinny. Piknik odbędzie się na terenie parku sensorycznego w ośrodku w Owińskach. W trakcie pikniku swoje umiejętności będą prezentować uczestnicy warsztatów oraz goście z zagranicy. Podobna impreza odbędzie się 6 sierpnia 2016 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim.

Autor tekstu: Teatr „Z Głową W Chmurach”
Autor zdjęć: M. Adamczewska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 sierpnia 2016


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum