Event kalendarz

Czas: 11:11

Miejsce: Rokietnicki Ośrodek Sportu

Więcej informacji na rokietnica.pl

Tradycyjnie co roku organizowany jest pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rokietnica Bartosza Derecha ROSbieg Niepodległości. W tym roku w dniu Święta Niepodległości w dniu 11.11.2023 r. o godzinie 11:11 po raz piąty wystartują zawodnicy biegu głównego na dystansie 10 km. Chwilę po zawodnikach do pięciokilometrowego marszu wystartują kijkarze. Trasa z uwagi na trwającą budowę rond i przebudowę parkingu ROS jest identyczna jak w poprzednim roku.

A młodzi biegacze, a nasi najmłodsi?

Oczywiście są przewidziane dla nich biegi. Dla młodzieży w porównaniu do zeszłego roku nic się nie zmienia – bieg na 1000m i 500 m rozegrany zostanie na ulicy Koszycy z metą na ul. Sportowej (pomiar czasu). Dla naszych najmłodszych biegi na 50 i 100 m przeprowadzone zostaną na nowym boisku lekkoatletycznym Centrum Sportowego w Rokietnicy pod okiem niezawodnej Renaty Chlebowskiej i Agnieszki Zakrzewicz-Podleckiej. Zbiórka o 9.00 przy boisku.

Tak jak poprzednio organizatorzy – Rokietnicki Ośrodek Sportu Sp. z o.o., Rokietnica Biega i ROXkije, zadbali o to, żeby każdy uczestnik biegów i marszu otrzymał pamiątkowy medal. Oczywiście nasi najmłodsi biegacze również.

Fundatorem nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii jest Gmina Rokietnica. Będą to puchary dla zwycięzców i przepiękne, ekologiczne statuetki dla pierwszych trzech miejsc. Wręczać je będzie Wójt Gminy Rokietnica Bartosz Derech.

Dla wszystkich uczestników 5 ROSbiegu Niepodległości, a przewidujemy ich 580, przygotowany będzie ciepły posiłek – najlepszy RUMPUĆ z restauracji Pod Gruszą Józefa Gawrona, tradycyjne rogale świętomarcińskie z Cukierni „U Kamilka” Artura Lisiaka, przepyszne jabłka z Gospodarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Przybrodzie. Dla spragnionych będzie dużo wody mineralnej, dla dzieci soczki i wafelki od niezawodnych sponsorów wielu gminnych imprez i ROSbiegu Niepodległości Grzegorza Wojciechowskego i Sebastiana Zysnarskiego z Chaty Polskiej. Nie zabraknie również słynnej PUKowianki dostarczonej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Nad całością czuwać będą również pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rokietnicy, którzy zaopiekują się najmłodszymi w hali, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy, nasi harcerze i rodzice biegaczy. A opiekę medyczną zapewni nam profesjonalny zespół ratownictwa.

Zachęcamy do aktywnego kibicowania na trasie biegu!

Do zobaczenia na 5 ROSbiegu Niepodległości!

Informacja organizator:

Rokietnicki Ośrodek Sportu, Urząd Gminy Rokietnica, Stowarzyszenie Rokietnica Biega, Stowarzyszenie Nordic Walking Roxkije Rokietnica

Redaktor: Kinga Cenkier
Opublikowano: 11 listopada 2023