MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Relacje

XXIII Grand Prix zakończone

Grand Prix Orlików i Żaków w piłce nożnej w Dopiewie

W niedzielę 8 lutego zakończyła się XXIII edycja Grand Prix Orlików i Żaków w halowej piłce nożnej o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego i wójta gminy Dopiewo Sławomira Skrzypczaka.

– Ten turniej ma już swoją historię. Kiedy cykl startował, zawodników którzy w ten weekend zaprezentowali się w Dopiewie jeszcze nie było na świecie. Jako powiat poznański cieszymy się, że możemy partnerować temu wydarzeniu a każdemu z uczestników życzymy, by w przyszłości osiągał sukcesy sportowe biegając także po boiskach ekstraklasy – mówił Paweł Jazy, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu.

W sobotę do decydującego turnieju przystąpiły żaki czyli zawodnicy urodzeni w roku 2016 i młodsi. W tym gronie nie mogło zabraknąć drużyn z powiatu poznańskiego. W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowały się między innymi ekipy młodych piłkarzy z Tulec, GKS-u Dopiewo, SP Victorii Wysogotowo, Olimpii Plewiska, Orkana Konarzewo, AP Wilków Dąbrówka, Korony Zakrzewo i Canarinhos Skórzewo. I właśnie ci ostatni stając na najwyższym stopniu podium okazali się najlepsi w kategorii żak w całym cyklu. Drugie miejsce zajęli zawodnicy SKS Warta Śrem a na najniższym stopniu podium stanęli młodzi piłkarze z Korony Zakrzewo. Wszystkie wyniki finałowego turnieju w młodszej kategorii wiekowej można zobaczyć na stronie tournify.pl

Niedziela należała już do piłkarzy urodzonych w roku 2014 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiły między innymi ekipy Akademii Piłkarskiej Lwy Tarnowo Podgórne, SP Victorii Wysogotowo, GKS-u Dopiewo, UKS-u AS Orlik Kaźmierz, MKS Patrii Buk, Orkana Konarzewo, Canarinhos Skórzewo i AP Gromu Plewiska. Przy gorąco dopingującej publiczności, najlepsi w całym cyklu Grand Prix w kategorii orlik okazali się zawodnicy Warty Śrem. Drugie miejsce zajęli futboliści Akademii Piłkarskiej Dąbcze, a na trzeciej pozycji uplasowali się reprezentanci Canarinhos Skórzewo.

– Sport musi dawać radość dzieciom. Budujące jest to, że my możemy dołożyć cegiełkę do tego aby ci młodzi zawodnicy zapamiętali te emocje, tą całą aurę związaną z wręczeniem nagród i medali, stanowiąc zarazem motywację do dalszego uprawiania sportu – podsumował Marcin Napierała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie. Ze szczegółowymi wynikami w kategorii orlik można zapoznać się na tournify.pl

XXIII Grand Prix Orlików i Żaków wsparł powiat poznański.

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 9 lutego 2025