Plakat Biała Sobota

Historyczny wynik kadetów

tenis stołowy

Młodzi tenisiści stołowi LKTS Luveny Luboń kapitalnie spisali się podczas turnieju Grand Prix Polski kadetów, który odbył się w Krakowie. Kamil Kostyk zajął tam dziewiąte miejsce, a Damian Pyśk uplasował się na trzynastej pozycji. – To najlepszy występ zawodników Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego w historii, ponieważ nigdy wcześniej, aż dwóch chłopaków nie było w najlepszej szesnastce na zawodach ogólnopolskich – mówi trener Piotr Ciszak, cytowany przez klubową stronę.

Tym występem obaj zawodnicy z Lubonia zapewnili sobie awans na mistrzostwa Polski kadetów, które odbędą się w Rawie Mazowieckiej na początku maja. Wystąpią tam również Patrycja Frelich oraz drużyna kadetów w składzie Kamil Kostyk, Damian Pyśk i Filip Borowiak, która obecnie jest sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce. Dodajmy, że w Krakowie także wystąpili wspomniani już Patrycja Frelich i Filip Borowiak zajmując miejsce w przedziałach odpowiednio 41-48 i 49-56.

W tym samym czasie w Luboniu odbył się półfinał Pucharu Polski kobiet edycji województwa wielkopolskiego. W turnieju startowały trzy zespoły, oprócz rezerw LKTS Luveny były to jeszcze Warta Oborniki i Nałęcz Ostroróg. Awans do finału wywalczył najlepszy zespół, którym okazały się gospodynie, wygrywając oba mecze. Punkty dla ekipy z powiatu poznańskiego zdobyły Aleksandra Nowak (3.5), Julia Gładysz (3.5) oraz Natasza Adamczyk (1). Finał odbędzie się za dwa tygodnie, a stawkę uzupełni zwycięzca drugiego turnieju, w którym zagrają KS Stella Niechan Gniezno i LKTS Luvena Luboń. Jest więc szansa na dwa zespoły w finale.

tenis stołowyKadeci z Lubonia świetnie wypadli w Grand Prix Polski…

zawodniczki lkts luboń…a dziewczyny w Pucharze Polski (fot. LKTS Luboń Facebook)

Opublikowano: 7 marca 2021