Pierwsze zwycięstwo Unii

unia swarzędz radośc po wygranej

Unia Swarzędz wygrała pierwszy mecz w III-ligowych rozgrywkach. Podopieczni trenera Patryka Kniata w czwartej kolejce pokonali na własnym boisku 2:0 Gwardię Koszalin. – Przez pierwszy kwadrans lepiej prezentowali się przyjezdni. Z czasem jednak to gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę, coraz częściej pojawiając się pod bramką rywala. W 35. minucie niebiesko-biali wywalczyli rzut rożny, który wykonał Patryk Pawłowski. Po jego dośrodkowaniu w polu karnym Gwardii do piłki dopadł Radosław Barabasz, który wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki – relacjonuje klubowa strona.

– Po przerwie obie drużyny próbowały znaleźć drogę do bramki przeciwnika. Im bliżej było ostatniego gwizdka, tym większą determinacją w ataku wykazywali się piłkarze z Koszalina. Jednak to Unia podwyższyła prowadzenie. Na listę strzelców w 88. minucie wpisał się Michał Przybyła, który będąc w polu karnym Gwardii popisał się pięknym strzałem z powietrza. Podawał mu wówczas Filip Soboń – czytamy na stronie. Po tej wygranej zespół ze Swarzędza awansował na trzynaste miejsce w tabeli. Na czele są Polonia Środa i Radunia Stężyca. Obie te ekipy mogą się pochwalić kompletem punktów na koncie. W następną sobotę Unia pojedzie na mecz ze Świtem Skolwin. Komplet wyników i tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Gwardia Koszalin 2:0 (1:0)
Bramki: Radosław Barabasz (36), Michał Przybyła (88).

unia swarzędz radośc po wygranejfot. Unia Swarzędz

W minionym tygodniu dwa razy o punkty walczyli również IV-ligowcy. Piłkarze z powiatu poznańskiego grali ze zmiennym szczęściem. Kotwica Kórnik najpierw przegrała na własnym boisku 1:3 z Centrą Ostrów, a następnie bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym starciu z rezerwami Warty. Po tych meczach Kotwica zajmuje dziesiątą lokatę w tabeli i cały czas jest najwyżej notowanym zespołem z naszego regionu w tej klasie rozgrywkowej. W najbliższą sobotę, o godz. 16.00 zespół z Kórnika zagra na własnym boisku z Ostrovią.

Trzy punkty w dwóch ostatnich meczach uzbierała Tarnovia. W minioną środę ekipa z Tarnowa Podgórnego przegrała 0:3 przed własną publicznością z Victorią Września. Nie była to wielka niespodzianka, bo rywale to jedyny zespół w IV lidze wielkopolskiej, który do tej pory nie stracił jeszcze punktu. Piłkarze z powiatu poznańskiego tę porażkę odbili sobie w sobotę w Lesznie, gdzie ograli tamtejszą Polonię aż 5:1. W tej chwili Tarnovia jest osiemnasta w tabeli, a w sobotę o godz. 16.00 zagra u siebie z Krobianką Krobia.

Jeszcze niżej notowany, bo na dwudziestym miejscu, jest obecnie GKS Dopiewo. Beniaminek rozgrywek w w czwartej kolejce przegrał na swoim boisku 2:3 z drugim zespołem KKS Kalisz, a w sobotę uległ na wyjeździe aż 0:4 Pogoni Nowe Skalmierzyce. Piłkarze GKS szansę na poprawienie swojej lokaty oraz dorobku punktowego będą mieli w najbliższą sobotę, o godz. 17.00. Wtedy to bowiem zmierzą się przed własną publicznością z Victorią Ostrzeszów. Terminarz, komplet wyników i tabela na stronie 90minut.pl

4. kolejka (środa)
Kotwica Kórnik – Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:3 (1:3)
Bramki: Dawid Urbanek (19) – Michał Kucharski (5), Szymon Strączkowski (10), Szymon Strączkowski (38).

GKS Dopiewo – KKS 1925 II Kalisz 2:3 (0:1)
Bramki: Radosław Jasiński (66), Adam Napieralski (88) – Jakub Chojnowski (39), Mikołaj Zawistowski (79), Mikołaj Zawistowski (90).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Victoria Września 0:3 (0:1)
Bramki: Filip Brzostowski (20), Mikołaj Jankowski (62), Mikołaj Jankowski (70).

5. kolejka (sobota)
Warta II Poznań – Kotwica Kórnik 0:0

Pogoń Nowe Skalmierzyce – GKS Dopiewo 4:0  (2:0)
Bramki: Adam Majewski (30), Piotr Józefiak (43), Adam Majewski (53), Kacper Pinkowski (81).

Polonia 1912 Leszno – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:5 (1:2)
Bramki: Wojciech Bzdęga (28) – Jakub Wilk (38), Zbigniew Zakrzewski (45), Maciej Frankowski (66), Maciej Frankowski (83), Błażej Telichowski (86).

Opublikowano: 24 sierpnia 2020