Siedem goli na zakończenie

Piłkarze Unii Swarzędz rozegrali ostatni mecz ligowy w tym roku. Podopieczni trenera Patryka Kniata na zakończenie pierwszej części rozgrywek rozbili 7:0 na wyjeździe Mieszko Gniezno. Rozmiary zwycięstwa na pewno cieszą, ale też trzeba pamiętać, że ekipa z pierwszej stolicy Polski jest czerwoną latarnią drugiej grupy III ligi. – Worek z bramkami rozwiązał się bardzo szybko, bo już w 3. minucie. Wówczas na listę strzelców, po uderzeniu głową, wpisał się Dominik Drzewiecki. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 38. minucie – relacjonuje klubowa strona

Kolejne gole były tylko kwestią czasu. Mecz w Gnieźnie na pewno miło będzie wspominał Gerard Pińczuk, który ustrzelił hat tricka. Finisz piłkarskiej jesieni był zatem okazały. O tym, na którym miejscu najlepsza drużyna powiatu poznańskiego spędzi święta przekonamy się dopiero wtedy,  gdy wszystkie drużyny rozegrają zaległe mecze. Obecnie Unia jest dwunasta. Wiosną, po wznowieniu rozgrywek, piłkarzy ze Swarzędza czekają jeszcze cztery spotkania w ramach tzw. rundy zasadniczej, a następnie walka w grupie mistrzowskiej lub spadkowej. Tabela i wyniki na stronie 90minut.pl

Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
Bramki: Dominik Drzewiecki 2 (3, 38), Gerard Pińczuk 3 (42, 54, 76), Igor Jurga (70), Jan Paczyński (72).

Piłkarze Unii strzelili aż siedem goli fot. Unia Swarzędz)

W ten weekend odbyła się także 17. kolejka grupy wielkopolskiej IV ligi. Doszło w niej do derbów powiatu poznańskiego, w których GKS Dopiewo przegrał na własnym boisku z Kotwicą Kórnik 1:2. Goście byli faworytem tej konfrontacji, więc o niespodziance nie ma mowy. W innym sobotnim spotkaniu, Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonała u siebie Obrę Kościan 2:1. Gospodarze szybko w tym meczu stracili gola, ale po zmianie stron potrafili odwrócić losy spotkania. W IV lidze piłkarze rozegrają jeszcze dwie kolejki. Sporo jest także meczów zaległych przez co w tabeli panuje spory “bałagan”. Wyniki i wspomniana tabela TUTAJ.

GKS Dopiewo – Kotwica Kórnik 1:2 (1:1)
Bramki: ? –  Patryk Bordych (6), Michał Stańczyk (51),

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Obra 1912 Kościan 2:1 (0:1)
Bramki: Zbigniew Zakrzewski (50), Bartłomiej Graczyk (68) – Tomasz Marcinkowski (7).

Opublikowano: 15 listopada 2020