Relacje
Solarisy w Coburgu
Firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa w powiecie poznańskim, obecna jest na niemieckim rynku od 2000 roku. W tym czasie polski producent na dobre zagościł na tamtejszych drogach, dostarczając do Niemiec łącznie ponad 3000 autobusów i trolejbusów. Co ważne, firma nie skupia się wyłącznie na współpracy z pozyskanymi już klientami, lecz stale powiększa ich liczbę. Dowodem na to jest niedawno zrealizowane zamówienie od SÜC Coburg.
Bawarski przewoźnik zamówił u podpoznańskiego producenta dwa nowe Solarisy Urbino 12, które dostarczono na początku kwietnia. To pierwsze pojazdy z logo zielonego jamnika w mieście Coburg. Wyposażono je w ekologiczne silniki wysokoprężne spełniające surowe normy emisji spalin Euro 6. Jednostki napędowe o mocy 224 KW posiadają dodatkowo funkcję zimnego startu ułatwiającą rozruch przy niskich temperaturach. Silniki zblokowane są z automatycznymi skrzyniami biegów z funkcją Kick down ułatwiającą pokonywanie górzystych bawarskich dróg.
Efektywną wymianę pasażerów w autobusach zapewnią luki drzwiowe w układzie 2-2-0. W trosce o komfort podróżnych, polski producent wyposażył swe pojazdy w klimatyzację, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne w technologii LED oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej. W Solarisach Urbino dla SÜC Coburg wygospodarowano miejsca siedzące dla 26 osób, z których 10 dostępnych jest z niskiej podłogi. 4 dodatkowe, rozkładane miejsca siedzące znajdują się w zatoce przeznaczonej do transportu wózków inwalidzkich bądź dziecięcych. Co ciekawe, producent pokrył siedzenia ochronną powłoką antygraffiti.
Producent z Bolechowa nie zapomniał także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem podróżnych. Oba nowe Urbino 12 zostały wyposażone w system monitoringu wizyjnego oraz system przeciwpożarowy automatycznie gaszący pożar w komorze silnika w razie jego wystąpienia. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, nie tylko tego ogłaszającego wielkie przetargi, firma Solaris Buś & Coach od lat zajmuje miejsce w ścisłej czołówce udziału w niemieckim oraz europejskim rynku autobusów miejskich. Dzięki realizowaniu takich kontraktów jak ten dla SÜC Coburg, polski producent pokazuje, że mimo obecności w 32 krajach i ponad 700 miastach na świecie, jest w stanie współpracować z każdym.
Informacja prasowa