Unia wygrała rundę jesienną

piłkarze unii swarzędz

Piłkarze grupy wielkopolskiej IV ligi zakończyli rundę jesienną. Finisz rozgrywek był bardzo udany dla Unii Swarzędz. – Choć w ostatnim czasie podopieczni trenera Tomasza Bekasa mieli problem z regularnym punktowaniem, to tegoroczną rywalizację w lidze zakończyli w najlepszy możliwy sposób. Wygrali na trudnym terenie z Wartą Międzychód 2:1 i przerwę zimową spędzą na pozycji lidera. W tym przypadku trudny teren nie tylko oznacza nietuzinkowego rywala z jakim nasi zawodnicy mieli okazję się zmierzyć, ale także grząskie boisko, na którym przyszło im grać. Dzięki wygranej w krainie dżemem i ketchupem płynącej Unia wyprzedziła w tabeli Mieszko Gniezno i co najmniej do początku marca będzie przewodziła IV-ligowej rywalizacji – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

Na czwartym miejscu, i tylko z 4-punktową stratą do lidera, zimę spędzą piłkarze Kotwicy Kórnik, którzy w ostatniej w tym roku serii spotkań wygrali 2:0 w Tarnowie Podgórnym z tamtejszą Tarnovią. Derby powiatu poznańskiego rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Tymoteusza Gabskiego. Dla Kotwicy była to piąta wygrana z rzędu i w Kórniku pewnie wszyscy żałują, że runda jesienna właśnie dobiegła końca. Tarnovia natomiast spadła na jedenaste miejsce. Dwa oczka wyżej znajduje się Huragan Pobiedziska. beniaminek w miniony weekend efektownie, bo 4:2 wygrał wyjazdowe spotkanie z Wilkami Wilczyn. Więcej informacji, w tym komplet wyników oraz aktualna tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Warta Międzychód – Unia Swarzędz 1:2 (0:1)
Bramki: Patryk Smolarek (56) – Mikołaj Panowicz (27), Filip Brzostowski (70).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Kotwica Kórnik 0:2 (0:2)
Bramki: Radosław Jasiński (26), Miłosz Wódecki (38).

Wilki Wilczyn – Huragan Pobiedziska 2:4 (1:2)
Bramki: Marcin Balalja (28), Mikołaj Ruta (65) – Mikołaj Witaszyk (6), Dawid Ciążyński (9), Dawid Ciążyński (55), Paweł Piceluk (92).

piłkarze unii swarzędzPiłkarze Unii Swarzędz spędzą zimę na pierwszym miejscu w tabeli (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 29 listopada 2021