MenuMenu główne
Powiat Poznański



Relacje

Wygraj czujkę tlenku węgla

Logo akcji czujka tlenku węgla

Od 2013 roku powiat poznański wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu organizują dla mieszkańców powiatu poznańskiego program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa pożarowego pn. „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Jest on realizacją założeń „Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego powiatu poznańskiego”.

I właśnie wystartowała ósma edycja tego programu. Stosowne dokumenty w tej sprawie, w tym regulamin, podpisali 8 października, podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie, starosta poznański Jan Grabkowski oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Jacek Michalak. Regulamin konkursu jest dostępny poniżej, a także w siedzibach podmiotów będących Organizatorami Konkursu.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego, którzy:
1. w czasie jego trwania prawidłowo wypełnią ankietę konkursową i złożą ją
– osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu,
– za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie www.powiat.poznan.pl,
– pośrednictwem Poczty Polskiej na adres Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań z dopiskiem „Czujka czadu”.
2. są zameldowani na terenie powiatu,
3. posiadają pełną zdolność do czynności prawnych bądź uzyskają zgodę opiekuna prawnego.

LINK DO ANKIETY ELEKTRONICZNEJ JEST DOSTĘPNY TUTAJ

W czasie trwania konkursu tj od 08.10.2019 roku do 31 03.2020 roku, co dwa tygodnie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbywać się będzie losowanie 10 czujek tlenku węgla. Do tej pory udział w konkursie wzięło 2102 mieszkańców powiatu poznańskiego, wśród których wylosowano 750 osób, które otrzymały czujki tlenku węgla. Powiat poznański zakupił dotąd 864 czujki na łączną kwotę ponad 85.000,00 złotych.

Domowa czujki tlenku węgla to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed czadem, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy ostrzega przed czyhającym niebezpieczeństwem.

Regulamin konkursu
Ankieta konkursowa
Ulotka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 października 2019