Zuza i Nikodem srebrni

Zuzanna Błaszczak przy stole bilardowym

Zuzanna Błaszczak oraz Nikodem Jankowiak zdobyli srebrne medale podczas bilardowych mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Łodzi. To najważniejsza krajowa impreza w tej kategorii wiekowej. Akademię Bilardową Rokietnica reprezentowali tam jeszcze Julia Tarka, Milena Malicka oraz Mateusz Cholewiński.

Jako pierwsze do walki o medale przystąpiły drużyny. W tej rywalizacji złota wywalczone przed rokiem bronili reprezentanci klubu z powiatu poznańskiego. – Wtedy graliśmy w składzie: Adam Stankiewicz, Arek Brzękowski i Nikodem Jankowiak. Adam i Arek są już seniorami, więc skład się zmienił. Nikodem tym razem był wspierany przez Milenę i Zuzannę. Nasi zawodnicy walczyli do ostatnich sił. Na podium nie wskoczyliśmy, bo zabrakło… jednej bili – czytamy na stronie Akademii.

W walce o półfinał zespół z Rokietnicy przegrał 1:2 z UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki. – Nikodem pewnie zwyciężył, ale dziewczyny uległy 3:4 wyżej notowanym zawodnikom, co dało piąte miejsce w mistrzostwach. Nasz zespół zaprezentował się jednak naprawdę dobrze. Nikodem wygrał wszystkie swoje mecze, a dziewczyny pokazały, że żaden chłopak im nie straszny. Zwyciężył zespół TCF HUB Kraków – informuje strona.

Nikodem Jankowiak swoją wysoką formę potwierdził w następnym dniu, kiedy to zdobył srebrny medal juniorów starszych w odmianie 14/1. Niewiele zresztą brakowało, aby ten medal był z jeszcze cenniejszego kruszcu. – Było blisko złota, ale ostatecznie wynikiem 60:37 zwyciężył Oskar Jamorski reprezentujący UKS Snikers Rękoraj – relacjonuje strona Akademii Bilardowej Rokietnica.

Nikodem JankowiakNikodem Jankowiak (z lewej) z medalem

W ostatnim dniu mistrzostw wyczyn swojego kolegi klubowego skopiowała Zuzanna Błaszczak w odmianę 10-bil. – Po wielu wyczerpujących pojedynkach Zuza znalazła się w finale, gdzie trafiła na świetnie dysponowaną na tym turnieju Annę Orzech z Bacatrans Pino Dębica. Bardzo blisko podium kolejny raz był także Nikodem. Ostatecznie zajął jednak piąte miejsce. Milena była siódma – relacjonuje strona klubu.

Zuzanna BłaszczakZuzanna Błaszczak (z lewej) także została wicemistrzynią Polski (fot. 2x Akademia Bilardowa Rokietnica Facebook)

Opublikowano: 6 lipca 2020