Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kerber nie obroni tytułu

Angelique Kerber nie wygra po raz drugi z rzędu wielkoszlemowego Australian Open. W 1/8 turnieju mieszkająca w Puszczykowie Niemka z polskim paszportem przegrała 2:6, 3:6 ze sklasyfikowaną na 35. miejscu w rankingu WTA Coco Vandeweghe. – To niesamowite uczucie pokonać światową jedynkę – przyznała po ostatniej piłce Amerykanka.

Liderka światowego rankingu od początku niedzielnego meczu była w defensywie. Świetnie i bardzo mocno serwująca Coco Vandeweghe dość szybko przełamała triumfatorkę sprzed roku i pewnie wygrała pierwszego seta. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia 2:0 Angelique Kerber i wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Niestety, mieszkanka powiatu poznańskiego nie potrafiła utrzymywać prowadzenia, popełniała błędy i ostatecznie w tym secie zdołała już tylko wygrać jednego gema.

Tym samym do ćwierćfinału awansowała Coco Vandeweghe. Zła wiadomość jest także taka, że jeśli Serena Williams awansuje do półfinału w Melbourne, to zdetronizuje Angelique Kerber na pozycji numer jeden światowego tenisa. Siódmy dzień Australian Open był zresztą wyjątkowo pechowy dla turniejowych jedynek. Z imprezą pożegnał się bowiem również Brytyjczyk Andy Murray. Wcześniej z rywalizacji odpadł też Novak Djokovic. Można więc powiedzieć, że Angelique Kerber znalazła się w niezłym towarzystwie…

Opublikowano: 22 stycznia 2017