Nawigacja
Powiat Poznański
autobusowa linia
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Multimedia Aktywność ProjektowaEdukacja

Niemiecka piosenka w Jedynce

aj

W prowadzonym przez powiat poznański Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu już po raz czwarty odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jeder kann singen”. Celem imprezy jest propagowanie piosenki niemieckiej, budzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim, motywowanie ich do nauki tego języka, jak również promocja nowych talentów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele germaniści ze Swarzędzkiej Jedynki.  

Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych, językowych i scenicznych. Jury w składzie: Paulina Grzmil, Martin Gräfenstein i Tomasz Morawski wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce: Zofia Liwierska z XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu
II miejsce: Michalina Bucher z XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu
III miejce: Marta Walkowiak i Adrian Andrzejewski z Zespołu Szkół im. E.Sczanieckiej w Pniewach
IV miejsce: Szymon Michalak z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu
V miejsce: Marta Łuczak z Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy

Publiczność, wykonawcy, a także ich opiekunowie mieli okazję miło spędzić czas w rytmach niemieckich szlagierów. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Nr 1, Szymon Michalak i Jakub Czaiński wybrali ambitny repertuar, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe i wokalne. Cieszymy się, że Szymon Michalak, który swoim występem oczarował jury i publiczność zajął IV miejsce. A już za dwa lata kolejne spotkanie z piosenką niemiecką.

Autor: D. Polechońska

1

Redaktor: Tomasz Sikorski
20 kwietnia 2017