Chór i orkiestra z nagrodami

Działające w gminie Murowana Goślina, Chór Dziewczęcy „Canzona” oraz Orkiestra Dęta OSP, zdobyły nagrody w konkursach muzycznych. – Obecny czas, to bardzo trudny czas dla kultury. Mimo epidemii, a może na przekór niej, dwa nasze zespoły wznowiły próby, aby nagrać kolędy i wysłać nagrania na konkursy on-line. Udział w nich zakończył się dla naszych zespołów bardzo dużym sukcesem – informuje serwis informacyjny
Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Chór Dziewczęcy „Canzona” pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej wziął udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie oraz w VIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. W tym pierwszym zdobył Złote Pasmo, a w drugim sięgnął po Złoty Dyplom. Obie nagrody chór otrzymał w kategorii zespoły dziecięce i młodzieżowe. W rzeszowskim festiwalu „Canzona” dostała również nagrodę finansową, ufundowaną przez Studium Muzyki Liturgicznej.

Na VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie swoje utwory wysłała również Orkiestra Dęta OSP pod batutą Mateusza Sibilskiego i zdobyła tam Złoty Dyplom w kategorii orkiestry.

Źródło: serwis informacyjny Miasta i Gminy Murowana Goślina

Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek plakat